MX330 ve i5 1035G1 FPS düşmesi

uuua

Decapat
RAM
8
Ekran kartı
mx330
İşlemci
1035g1
Acer Extensa 215-53G kullanıyorum. Her oyunda drop giriyor ve drop girdiği zamanlarda GHz 0.40'lara düşüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tiki kaldırınca ısılar arttı gibi geldi bana.Yoksa yanılıyor muyum?
Artması lazım. Demek ki etkinmiş bu BD PROCHOT Throttling sisteminde. Ama sorun olmaz.
Boşta 45-50 derecelerden 25'lere düştü. Oyunda 98'leri görürken 75'lere kadar düştü. Bu da FPS'i yüksek ve sabit tutuyor.
Ben laptop'un altını açıyorum ona rağmen bu kadar etki etmiyor. Zannetmiyorum bu kadar sıcaklık düşürdüğünü soğutucunun. Hangi soğutucuyu aldın?

Artması lazım. Demek ki etkinmiş bu BD PROCHOT Throttling sisteminde. Ama sorun olmaz.

Ben laptop'un altını açıyorum ona rağmen bu kadar etki etmiyor. Zannetmiyorum bu kadar sıcaklık düşürdüğünü soğutucunun. Hangi soğutucuyu aldın?
Dostum nasıl 98 dereceleri gördün ben max 83 gördüm

Ama düzelmedi :(

Dostum nasıl 98 dereceleri gördün ben max 83 gördüm. :(
Sen de görürsün merak etme. Sisteminde limit var. O yüzden göremiyorsun o sıcaklıkları ancak rahatsızsın performansından. Olay bu. Performans düşük, ısınma düşük.

O sistemin soğutma sistemi göz önüne alınırsa açık limitlerle soğuması zor zaten. 95'e dayanır.

Sen de görürsün merak etme. Sisteminde limit var. O yüzden göremiyorsun o sıcaklıkları ancak rahatsızsın performansından. Olay bu. Performans düşük, ısınma düşük.

O sistemin soğutma sistemi göz önüne alınırsa açık limitlerle soğuması zor zaten. 95'e dayanır.
O limit kaldırılmaz mı? Daha fazla fps drop istemiyorum :/

Dostum Disable turbo demem gerekiyor mu?

Son düzenleme:
O limit kaldırılmaz mı? Daha fazla fps drop istemiyorum :/

Dostum Disable turbo demem gerekiyor mu?
Disable Turbo aptallık olur.

O limit tam gözükmüyor. 3. limit sanırsam. Dışarıdan bakınca bir şey görünmüyor ama demek ki var. FIVR sekmesinde Disable and Lock Turbo Power Limits'i işaretleyin.

Disable Turbo aptallık olur.

O limit tam gözükmüyor. 3. limit sanırsam. Dışarıdan bakınca bir şey görünmüyor ama demek ki var. FIVR sekmesinde Disable and Lock Turbo Power Limits'i işaretleyin.
@erengore hocam droplar azaldı oldu sanırım benim sorunum ısınma.Dediklerini yaptım GHz 1.60 gibi dolaştı ve droplar azaldı

Soğutucu Logitech N200.
1646387253978.png

Boşta soğutucuyla durum bu şekilde. Daha da düşüyor 17'lere kadar. 2 senedir fan temizliği yapılmamış hali ayrıca bu. Soğutucusuz boşta 45-55 derece.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı