MX330 ve i5 1035G1 Sistemde Düşük FPS

bulent37

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar sayın Technopat kullanıcıları. Yeni bir bilgisayar aldım tahminimce 200 FPS almam gereken yerde 80 alıyorum ve yavaş yavaş da düşüyor. PC HP marka seri numarası ile gidip HP'nin sitesinden Driver'lerini indirdim hiçbirini uyumlu görmedi. Ben de manuel olarak entegre ve harici ekran kartının Driver'lerini yükledim, diğerlerini de driverbooster ile kurdum. Zaten pek bir Driver istemiyor. Sonrasında da baktım düşük FPS alıyorum aygıt yöneticisinden güncelleme yaptım Intel UHD'yi falan. Şimdi geleyim donanım ve performansına.

screensho2t.png

screenshot.png

Oyunun NVIDIA ile açıldığına eminim, görev yöneticisinden baktım kontrol ettim. Zaten NVIDIA denetim masasından da seçtim. Bir süre oyunda kalıp sonrasında performansa girip SS aldım, sonuç:

Screenshot_1.png

%60'ı geçen hiçbir şey yok. MX330'un oyunlardaki performansı bu kadar düşük olmaması gerekiyor. Yine de sorunu çözemedim. GTA 5'te de denedim, oyuna giriyorum 70-80 FPS alıyorum, bir süre sonra FPS düşüşleri başlıyor ve kalıcı olarak da bir miktar iniyor. PC biraz ısınıyor, fanını alt kısma yapmışlar diye soğutucu aldım ama soğutucu ile bu şekilde olunca canımı sıktı. Bir çözüm öneriniz vardır umarım.

Not: LoL'de FPS testi yaparken en düşükte ve en yüksekte çalıştırdım. 1366X768 en düşükte bu FPS'i alıyorum, 1920X1080 en yüksekte de bu FPS'i alıyorum. NVIDIA ayarlarında da dikey senkronizasyon falan kapalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıklar ne alemde? İşlemcinin çalışma frekansı oldukça düşük görünüyor, MSI Afterburner ile tam bu sorunları yaşadığın anın fotoğraflarını da ekler misin? Yüksek ihtimalle sıcaklıktan dolayı böyle oluyor.

Oyunu açınca aldığım fps 70.Bir süre oynadıktan sonra bu hale geliyor geri yükselse bile 70 e kadar çıkmıyor 45 civarında seyrediyor.
IMG-20200716-WA0023.jpg
IMG-20200716-WA0022.jpg

Upp yorumlarınızı bekliyorum sadece bu oyunda değil her oyunda fps drop yiyorum yardım lütfen.

Son düzenleme:
Driver Booster kullandığın kısmı okurken atlamıştım, PC'ye bir güzel temiz kurulum yap ve ardından Driver'leri elle kur zaten bir kuracağın ekran kartı Driver'leri. Driverbooster chipset Driver'leri ile alakalı yanlış bir Driver kurduysa sorun ondan kaynaklanıyordur. Ayrıca laptopun güç ayarları ne alemde güç tasarrufu yapıyorsa ondanda olabilir.

Hepsiburadadan aldım. 12 temmuzda aldım şuan iade vermek istesem sorun çıkarırlar mı 8 gündür cihaz bende bilginiz var mı acaba? Bu arada kendimce programı kullanarak sadece turbo modunu açtım başka ayar ellemedim oyuna girdim gerçekten mükemmel performans veriyor. Sonrasında ısının 86 dereceye geldiğini ve işlemcinin 0.2 ghz ye düşüp kendini korumaya aldığını fark ettim eğer iade veremezsem linkteki çözümü deneyeceğim teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

yaklaşık 2 hafta önce hp dw2012 nt almıştım ve ben de aynı sorunu yaşıoyrum, bilgisayarınızı iade mi ettiniz acaba?

Hocam işlemci 1 GHz altı çalıştığı için darboğaz yapıyor. Paylaşacağım linkte anlatığı şeyleri yapabilir ve oyunların hangi ekran kartında çalıştığına bakabilir misiniz?
Hocam daha iyi ve detaylı çözümü yazdım. İsterseniz bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı