MX350 düşük FPS

Bariso

Centipat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Merhaba,yeni bir laptop aldım. Aşşağıda özelliklerini yazıyorum
intel i5 1137g5 2.40ghz
8gb ddr4 3200mhz ram
MX350 64bit 2gb harici ekran kartı
512GB SSD
internette bu sistemin oyun performans videolarını izlediğimde cs go orta ayarlarda 150fps alıyordu.Bu zamana kadar kullandığım monitörler 60hz olduğu için sistemi yormamak adına ben genelde oyunlarda 60fps sabitlerim.Fakat 60fps sabit oynarken zaman zaman 20-30fps e droplar oluyor. Sınırlamayı açıncada 80fps de gezindiğini gördüm. Driverlar herşey güncel. Sizce bir problem var mı?

Aşşağıda cs go ayarlarım ve aldığım fps yazıyor
Görüntü ayarları: En düşük
Kenar yumuşatma : Kapalı
1920x1080 çözünürlük
max 100 min 20fps

Bilenler yardım ederse çok sevinirim.Ram kullanımı ile de alakası olabileceğini düşündüm.Şuan bu yazıyı yazarken bilgisayarım %53 ram kullanıyor. Tekrardan teşekkürler.

Merhaba, yeni bir laptop aldım. Aşağıda özelliklerini yazıyorum.
Intel i5 1137G5 2.40GHz.
8 GB DDR4 3200MHz RAM.
MX350 64 Bit 2 GB harici ekran kartı.
512 GB SSD.
İnternette bu sistemin oyun performans videolarını izlediğimde CS:GO orta ayarlarda 150FPS alıyordu. Bu zamana kadar kullandığım monitörler 60Hz olduğu için sistemi yormamak adına ben genelde oyunlarda 60FPS sabitlerim. Fakat 60FPS sabit oynarken zaman zaman 20-30FPS'e droplar oluyor. Sınırlamayı açınca da 80FPS de gezindiğini gördüm. Driverlar her şey güncel. Sizce bir problem var mı?

Aşağıda CS:GO ayarlarım ve aldığım FPS yazıyor.
Görüntü ayarları: En düşük.
Kenar yumuşatma: Kapalı.
1920x1080 çözünürlük.
Max 100min 20FPS.

Bilenler yardım ederse çok sevinirim. RAM kullanımı ile de alakası olabileceğini düşündüm. Şu an bu yazıyı yazarken bilgisayarım %53 RAM kullanıyor. Tekrardan teşekkürler.

RAM'den dolayı drop yiyor RAM'i 16 GB yapın ayrıca FPS sınırlamasını kaldırın daha iyi olur.

Yanlış bilgi: Laptoplarda OC yapılabilir
Öncelikle sorun sadece ekran kartında değil işlemcide de. 2.40GHz günümüz için çok yetersiz bir hız. Laptop olmasaydı belki overclock yapabilirdiniz ama maaleaef laptoplarda OC olmuyor. 2.'si ekran kartınınız 64 bit imiş 64 bit çok eski bir teknoloji 2008 model HD4850 256 bit yeni nesil ekran kartlarıda genellikle 256 ile 512 bit aralığında olur. "Bence" FPS sorununuzun kaynağı bu.
RAM'den dolayı drop yiyor RAM'i 16 GB yapın ayrıca FPS sınırlamasını kaldırın daha iyi olur.

CS:GO oynuyor hocam yayın yapmıyor. 8 yeterli 16 fazla.

Öncelikle sorun sadece ekran kartında değil işlemcide de. 2.40GHz günümüz için çok yetersiz bir hız. Laptop olmasaydı belki overclock yapabilirdiniz ama maaleaef laptoplarda OC olmuyor. 2.'si ekran kartınınız 64 bit imiş 64 bit çok eski bir teknoloji 2008 model HD4850 256 bit yeni nesil ekran kartlarıda genellikle 256 ile 512 bit aralığında olur. "Bence" FPS sorununuzun kaynağı bu.

Koskaca 10.Nesil i5'i nasıl sorun gördünüz? O işlemcinin turbo frekansı 4,20 GHz.

Öncelikle sorun sadece ekran kartında değil işlemcide de. 2.40GHz günümüz için çok yetersiz bir hız. Laptop olmasaydı belki overclock yapabilirdiniz ama maaleaef laptoplarda o.c. Olmuyor. 2.'si ekran kartınınız 64 Bit imiş 64 Bit çok eski bir teknoloji 2008 model HD4850 256 Bit yeni nesil ekran kartları da genellikle 256 ile 512 Bit aralığında olur. "bence" FPS sorununuzun kaynağı bu.

Neden yanlış bilgi veriyorsunuz o işlemcinin normal çalışma hızı Max olarak kendini 4GHz'e kadar çıkarabiliyor ayrıca arkadaş bunu yazarken bile %53 RAM kullanıdığını söylemiş CS:GO bile bende 7-8GB RAM yiyor FPS sınırını kaldırın ve RAM'i 16 GB yapın.

Banada ramden gibi geldi,tarayıcıda bile %52 ram kullanımı fazla mı sizce ?
Öncelikle sorun sadece ekran kartında değil işlemcide de. 2.40GHz günümüz için çok yetersiz bir hız. Laptop olmasaydı belki overclock yapabilirdiniz ama maaleaef laptoplarda o.c. olmuyor. 2.'si ekran kartınınız 64 bit imiş 64 bit çok eski bir teknoloji 2008 model HD4850 256 bit yeni nesil ekran kartlarıda genellikle 256 ile 512 bit aralığında olur. "Bence" FPS sorununuzun kaynağı bu.

Yorumunuz için teşekkürler,günümüzde hala 64bit kartlar var,bundan önce RX550 64bit kartta daha iyi performans alıyordum.
Neden yanlış bilgi veriyorsunuz o işlemcinin normal çalışma hızı Max olarak kendini 4GHz'e kadar çıkarabiliyor ayrıca arkadaş bunu yazarken bile %53 RAM kullanıdığını söylemiş CS:GO bile bende 7-8GB RAM yiyor FPS sınırını kaldırın ve RAM'i 16 GB yapın.
FPS sınırını kaldırdığımda görüntüde yırtılma oluyor,pek hoşuma gitmiyor görüntü. Özellikle CS GO da dikkatimi dağıtıyor çok
1137g5. Bin yüz otuz yedi g beş. 10. nesil değil
Evet 11. nesil,fakat 10200H gibi işlemcilerin daha iyi performans verdiğini ''duydum'' . 11. nesilin pek bir artısını göremedim bu yüzden

Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkürler,benim burada sorun ettiğim durum youtubeda birebir aynı sistemin (hatta bazı sistemlerde ramin frekans hızı 2666mhz idi,benimki 3200mhz) çok daha iyi sonuçlar vermesiydi.Onu anlayamadım tam olarak

1137g5. bin yüz otuz yedi g beş. 10. nesil değil.

Koskaca 10.nesil i5'i nasıl sorun gördünüz? O işlemcinin Turbo frekansı 4,20 GHz.

11. nesil i5 o işlemci.

Banada RAM'den gibi geldi, tarayıcıda bile %52 RAM kullanımı fazla mı sizce?

Yorumunuz için teşekkürler, günümüzde hala 64 Bit kartlar var, bundan önce RX550 64 Bit kartta daha iyi performans alıyordum.

FPS sınırını kaldırdığımda görüntüde yırtılma oluyor, pek hoşuma gitmiyor görüntü. Özellikle CS:GO'da dikkatimi dağıtıyor çok.

Evet 11. nesil, fakat 10200h gibi işlemcilerin daha iyi performans verdiğini "duydum". 11. nesilin pek bir artısını göremedim bu yüzden.

RAM kullanımı fazla günümüzde 8 GB yetersiz kalıyor artık oyun için 6-7 yıl daha eski oyunlar bile 7-8 bazen 9 GB RAM yiyebiliyor dediğim gibi o yüzden RAM'i 16 GB yapın.

Yanlış görmüşüm kusura bakmayın, yine de değişen bir şey yok işlemciden kaynaklanan bir durum değil.

Evet işlemciyle bir sorunu yok tamamen RAM'de bence FPS sınırını kaldırın daha iyi olur ayrıca yırtılmalar VRAM yetersizliğinden olur çözünürlüğü taktiksel yapıp FPS sınırını kaldırın bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı