MX4 termal macun iyi midir?

Duruma göre Vatana gidip Mastergel Pro veya Maker alacağım. Biri 60TL biri 75TL o yüzden ciddi fark yoksa büyük ihtimalle Pro olanı tercih ederim.

Son bir sorum olacak. Bu macunlar AMD stok soğutucuyla gelen macundan iyi midir ? Amacım normalde bu değil ama iyiyse artan macunu kendi bilgisayarıma sürebilirim.

Duruma göre Vatana gidip Mastergel Pro veya Maker alacağım. Biri 60TL biri 75TL o yüzden ciddi fark yoksa büyük ihtimalle Pro olanı tercih ederim.

Son bir sorum olacak. Bu macunlar AMD stok soğutucuyla gelen macundan iyi midir ? Amacım normalde bu değil ama iyiyse artan macunu kendi bilgisayarıma sürebilirim.
Maker daha mantıklı olur.

Sen macun degistirmeyceksen alma, stock soğutucu macunu gayet yeterli.

Sen macun degistirmeyceksen alma, stock soğutucu macunu gayet yeterli.
Asıl alma amacım boşta bile 80 derecede çalışan eski bir laptop ve 2. el aldığımız ve macunu kuru olduğu için çok fazla ısınan 750ti ekran kartı. Bunların dışında performans artacaksa AMD R5 2600 stok macununu silip bunu sürebilirim.

Maker daha mantıklı olur.
Maker al o zaman.
Maker olanı dün satın aldım ve 2 tane laptopa uyguladım. Gerçekten termal macun ciddi sıcaklık farkı yaratıyormuş. 90 derecede çalışan laptop 65-70 derecelere indi. Chrome açsak bile 95 dereceye yani izin verilen maks sıcaklığa ulaşıp hız düşüren işlemcili laptop bile şuan 80 derecede çalışıyor ve işlemci tam hızda çalışıyor. Konu kilitlenebilir ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Konuyu hortlatıyorum ama sonuçları görünce yazmadan duramadım işine yarayan olur bence.
Ben 2019 edition 4gr olan modelini 50 liraya aldım çok ultra süper mükemmel derecede verim aldım.
Laptobun turbosunu çalıştıramıyordum ısınıp kapanıyor diye şimdi maksimum 3.2 ghzde 76 dereceyi görüyor gözün kapalı alabilirsin bu macunu

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı