MYP ile yatay geçiş olur mu?

Altaykemaloglu

Hectopat
Makaleler
1
Herkese selamlar,
Öncelikle Adana Alparslan Türkeş Üniversitesi öğrencisiyim. Zorunlu hazırlık bölümünde okuyorum lakin zorunlu hazırlıktan kaldım. Sene başında üniversiteye yeni yazıldığım zamanlarda başıma talihsiz bir takım olaylar geldi ve nadiren derslere katılmak zorunda kaldım lakin Online sınavlara eksiksiz girdim. Ama ne ödevleri yapabildim ne de çok fazla Online derslere girdim hatta neredeyse hiç giremedim. Şimdi zorunlu hazırlıktan kaldığımdan dolayı myp ile yatay geçiş yapmak istiyorum gerekli tüm belgeleri aldım lakin kafama takılan bir soru var. Yatay geçiş yapmak için en az 1 dönem okumuş olmak gerekiyormuş e-Devlet'ten aldığım transkript belgesinde Hazırlık/0 dönem yazdığını gördüm (ekte de paylaştığım gibi) bugün ise gidip üniversiteden de transkript belgesi aldım lakin onda okuduğum dönem ile ilgili bir şeyler yazmıyor(2. fotoğraf)
Şimdi ben ne yapmalıyım? Başvursam yatay geçişim kabul olur mu? Veyahut başvuracaksam da üniversitenin mi bana verdiği transkripti kullanmalıyım yoksa e-Devlet'ten aldığımı mı kullanmalıyım? Lütfen bir akıl verin çıldıracağım.

Dosya Ekleri

• Adsız.p.png
    Adsız.p.png
    201,1 KB · Görüntüleme: 71
  • 1.png
    1.png
    453,2 KB · Görüntüleme: 80
e-Devlet'ten transcript alman zor olur muhtemelen. Hazırlık okuyanlara biraz zorluk çıkartıyorlar. Ben hazırlık okumuş ve kalmıştır yazan bir kağıt hazırlattım okula.

Puanın yetiyorsa senlik bir sorun yok. Başvuruları değerlendiren kişinin insanlığına kalıyorsun.

1.fotoğraftaki belge e devletten aldığım belge 2.cisi ise okulun kendisinden ıslak imzalı aldığım belge.

e-Devlet'ten transcript alman zor olur muhtemelen. Hazırlık okuyanlara biraz zorluk çıkartıyorlar. Ben hazırlık okumuş ve kalmıştır yazan bir kağıt hazırlattım okula.

Puanın yetiyorsa senlik bir sorun yok. Başvuruları değerlendiren kişinin insanlığına kalıyorsun.
Bir de anlamadığım şey yatay geçiş için en az 1 dönem okumak gerekiyormuş benim e-devletten aldığım transkriptte hazırlık 0 dönem yazıyor.Lakin okulun verdiği transkriptte dönemle ilgili bir şey yazmıyor belirttiğim gibi sadece sınavlara girdim derslere çok ama çok az katılabildim bu benim için bir sıkıntı olur mu acaba ?

puanımda çok fazlasıyla yetiyor benim yks puanım 200 bin daha fazla gireceğim bölümden

Yeni konular

Geri
Yukarı