N11 Alış-veriş sonrası arayıp kart sahibinin numarasını istedi

GRYPHEX

Decapat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhabalar. Ben N11'den işlemci, anakart ve RAM aldım. Ailemizde kredi kartı kullanan olmadığı için yakın bir tanıdıktan aldık. Sipariş verdikten sonra RAM elime ulaştı işlemci ve anakart hala kargodayken beni +90 212 401 7094 sayılı numara aradı ve bana şöyle dedi:
-Ismimi söyleyip siz misiniz dedi ben de evet dedim kredi kartı ismiyle benim ismim uyuşmuyormuş güvenlik yüzünden deyip benden nerede oturduğumu ve TC'min son 2 hanesini istediler. Sonra kartın asıl sahibinin numarasını eğer vermezsem siparişleri iptal edecekler miş. Ben de verdim ama kredi kartı sahibini hala aramamışlar. Ve siparişlerim de iptal olmadı.
Bu konudaki görüşlerinizi merak ediyorum çünkü içime bir şüphe düştü. Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Kredi Kartı bilgilerinizi girerken kartın sahibinin adı ve soyadını girmeniz gerekiyordu. Bunu öyle yaptığınızdan eminsiniz değil mi?
Bununla ilgili ufak bir anım var. Herhangi bir sitedeki bakiyemi kartıma aktaracaktım dalgınlıkla kart sahibinin ismini ve soyismini yanlış girdiğim için işlem iptal olmuştu ve müşteri hizmetleri ile uğraşmam gerekmişti ama öte yandan ziraat genç kartını kullanırken isim soyisime genç yazdığımda sorun olmuyordu.

Bir sorun olduğunu düşünmüyorum, bankayı arayıp alışverişi ben yapmadım bilgilerim çalınmış derse adam ödemeyi iptal edebilirler. Bu yüzden de size çoktan ürünler ulaşmış olabilir. Tamamen güvenlik amacıyla olduğunu düşünüyorum. Soyadı sizinle aynı birisi olsaydı aramazlardı.

N11 ile iletişime geçip durum dan emin olun gerekirse siparişi iptal edip başka satıcı dan ürünü temin edin ve en önemlisi telefon üzerin den kimseye kimlik veya banka bilgilerinizi asla vermeyin.

3D Secure ile yapmadınız mı alışverişi? 3D Secure amacı bu zaten. Sizi aramalarına gerek yoktu.

3D Secure ile yapmadım alışverişi tam olarak ne olduğunu bilmediğimden dolayı
Kredi Kartı bilgilerinizi girerken kartın sahibinin adı ve soyadını girmeniz gerekiyordu. Bunu öyle yaptığınızdan eminsiniz değil mi?
Bununla ilgili ufak bir anım var. Herhangi bir sitedeki bakiyemi kartıma aktaracaktım dalgınlıkla kart sahibinin ismini ve soyismini yanlış girdiğim için işlem iptal olmuştu ve müşteri hizmetleri ile uğraşmam gerekmişti ama öte yandan ziraat genç kartını kullanırken isim soyisime genç yazdığımda sorun olmuyordu.
Sahibinin adını girdim işlem yapıldı sadece güvenlik için aradıklarını söylediler.
Bir sorun olduğunu düşünmüyorum, bankayı arayıp alışverişi ben yapmadım bilgilerim çalınmış derse adam ödemeyi iptal edebilirler. Bu yüzden de size çoktan ürünler ulaşmış olabilir. Tamamen güvenlik amacıyla olduğunu düşünüyorum. Soyadı sizinle aynı birisi olsaydı aramazlardı.
Teşekkürler içimi rahatlattınız.

3D Secure ile yapmadım alışverişi tam olarak ne olduğunu bilmediğimden dolayı

Sahibinin adını girdim işlem yapıldı sadece güvenlik için aradıklarını söylediler.

Teşekkürler içimi rahatlattınız.
3D Secure kart sahibine SMS yolu ile yapılan bir güvenlik işlemi. Bir nevi onay. Eğer onu kullansaydınız büyük ihtimalle sizi aramayacaklardı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı