N11.com İade Sürecim

KG4EVER

Kilopat
Arkadaşlar hepinize iyi forumlar. WEB'den alışverişte hepinizin iade-değişim üzerine sorunlarınız olmuştur. Umarım bu sorunlarınızı çözmüşsünüzdür. Çözemediyseniz ya da hâlen o süreçteyseniz benim yaşadığım tecrübe belki de sizin işinizi kolaylaştıracaktır. O yüzden dikkatle okumanızı temenni ediyorum.

Ürünü alış sürecim:
16/01/2020 günü n11.com'dan "Razer Deathadder Elite" ürününün siparişini verdim. Elime ulaştıktan sonra 6 gün kullandım.

Üründeki sorunu farketme sürecim:
Bir gece bilgisayar başındayken mouse'un tekerleğinden ses geldiğini farkettim. O gece değişim işlemi başlatacaktım ama internette 1 dakikalık bir araştırmayla bu sorunun markanın aynı ya da farklı modellerinde sık sık karşılaşılabildiğini gördüm. (Örnek,1 Örnek 2,Örnek 3) Ben de iade süreci başlattım.

İade sürecim:
Kutuyu aldığım gibi hatta içindeki jelatininden tut, ürünle birlikte gelen satıcı metnini dahi gönderdim. Ama ürün ellerine ulaştıktan sonra kutunun yırtıldığına dair videolu kayıt gönderdiler.( Bu süreç içinde bana da gerek whatsapp'tan gerekse normal çağrı olarak ulaştılar.) Fakat yırtık küçük bir yırtık değildi, kutunun iç kısmı baştan başa yırtılmıştı. Benim bu yırtığı farketmeden göndermem imkansız arkadaşlar. Bana da bundan dolayı "iadesi kabul olmayan ürün" denilerek iade talebim reddedildi. Ardından ben hemen Tüketici Hakem Heyetine (THH) başvurdum. Tabiki satıcı mağaza da ürünü değiştirerek bana tekrar yolladı. Bu işlemler esnasında da n11.com'da destek talebi başlatmayı da eksik etmedim. Yaklaşık 45 gün sonra n11.com beni arayarak ürünü gönderin satıcıya, onlar iadenizi kabu edecek dedi. Ben de gönderdim fakat 1 hafta içerisinde satıcı 2 defa daha reddetti iademi. Sebep olarak her seferinde farklı birşey beyan ettiler. İlk seferde n11'in onlarla iletişime geçtiğini fakat bu iade'nin tarafıma olmayacağını ilettiler. (yani iade konuşması başka bir müşteri adınaymış...) Ben de onlara n11.com'la bir defa daha konuşmalarını önerdim ardından konuşup bana döndüler ve tamam paranızı yollayacağız dedilerdi fakat ilk görüşmemizden sonra direk red etmişlerdi bile. Ben de Müşteri hizmetleriyle konuşarak bir talep daha açtım ve bu sefer bana kabul edeceklerini söyleyip Pazartesiye kadar beklettiler.(Diğer olay Cuma günü yaşandığı için.) Son olarak Pazartesi günü ise benim THH'ye yaptığım başvurumu geri çekmessem para iadesi olmyacağını söyleyip yine reddettiler. Fakat o gün yine ne olduysa N11.com beni aradı ve iadeniz kabul edildi dediler ve param hesabıma geldi. Toplamda 52 gün süren bu süreç, daha THH sonucu gelmeden bitti arkadaşlar. Siz de umarım hakkınız var ise alırsınız. İyi forumlar tekrardan :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı