N11.com Sahte Samsung RAM

zaboomafoo

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul
8 GB RAM'i olan MacBook Pro Mod 2012 için özellikle aynı marka model Samsung 8 GB DDR3 1600 MHz RAM arayışına girdim. Uyumsuzluk olmaması için birebir aynı RAM'i aldım RAM uyumu macOS'te çok daha önemli sürekli hata verebiliyorlar.

Laptopta takılı olan RAM'in model kodu Samsung M471B1G73DB0-YK0, bende bu kodla Google'la arama yapınca n11.com'da ürünün birkaç satıcıdan listelendiğini gördüm ve aynı model kodlu ürün gönderilip gönderilmediğini sordum.

Ve bu cevabı aldım:

Ekran Resmi 2023-03-17 19.40.35.png

Ardından sipariş verdim ve satıcı aynı gün ürünü kargoya verdi ve birkaç gün sonra elime geldi. Ürünün sahte olduğu bariz belli.

IMG_8797.jpg
IMG_8802.jpg

Daha iyi anlamanız için orijinal ürünle karşılaştırmalı fotoğrafını çekiyorum.

IMG_8796.jpg

IMG_8798.jpg

IMG_8799.jpg

IMG_8801.jpg

Orijinal RAM'in PCB'sinde Samsung yazısını görebilirsiniz. Çakma ürün zaten sticker baskısından bile kendini belli ediyor ve büyük ihtimalle gerçekten 8 GB değil rember ile yaptığım testler sonucu 4 GB'ı anca okuyor. 2x8 olarak test yaptığımda ise 12000 MB'ı geçemiyor. İade talebi oluşturdum yarın veya pazartesi geri göndereceğim. Sahte Kingston SSD videolarının üstüne denk geldi tam. İşin kötü yani ürünün yorumları çok iyi çoğu kişi sahte ürünü anlamıyor. Bakıyor çalışıyor doğru miktarı gösteriyor kafasına takmıyor. İade'de sorun çıkarırlarsa n11 ile görüşeceğim.

Hele çakma Samsung SSD'ler piyasada cirit atıyor. Sırf bunu yaşamamak için mediamarka gidip elden almıştım.

Geri
Yukarı