N11 değişim diye açılmış ürün gönderiyor

DeSeRT_TR

Hectopat
Daha fazla  
N11.com'dan bir ürün almıştım fakat kutunun kenarları yırtık ve ürünün koruma bandı açılmış tekrar yapıştırılmış. 1 defa değişime gitti, değiştirdik dediler yine aynı kutusu yırtık, koruma bandı açılmış ürün gönderdiler. Ben de uğraşmak istemeyip ürünü iade etmek istedim. Fakat ürün satıcıya ulaştığı, iade sebebine sorunu yazdığım halde " alıcı ürünü kabul etmiyor " altında da "müşteri ürünü kargodan alacak" yazıyor. İade süresi bitmeden talebi başlatmıştım fakat 2 gün sonra iade süresi dolacak o zaman ne olacak? Ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz? Sorunu fotoğraflar eşliğinde müşteri hizmetlerine bildirdim, yardımcı olacaklarını söylediler. Sizce ne olur durum?

İade süresi içerisinde işlemleri başlatmak yeterli. Satıcı ürünü kabul etmiyor diye bir şey yok, N11 bu sorunu çözer ama N11 satıcıları hep böyle insanı yoruyorlar. Ben bıraktım N11'den alışveriş yapmayı biraz daha pahalı olsun Amazon, Hepsiburada satıcılı olsun yani.

Müşteri hizmetlerinden haber bekleyin kısacası.

İade süresi içerisinde işlemleri başlatmak yeterli. Satıcı ürünü kabul etmiyor diye bir şey yok, N11 bu sorunu çözer ama N11 satıcıları hep böyle insanı yoruyorlar. Ben bıraktım N11'den alışveriş yapmayı biraz daha pahalı olsun Amazon, Hepsiburada satıcılı olsun yani.
@muratbe satıcı ürünü almazsa ben de almazsam kargoda durursa ne oluyor ? 3+1 iş günü değerlendirme süresi var ya.

Hepsiburadan mouse satın aldım. Mouse'un skatezlerinden belliydi en az 1 hafta kullanılmış olduğu. Direkt iade ettim. İade talep kısmında site sanki benim tarafımdan resim eklemiş gibi, 3 tane farklı resim eklenmiş, skatezleri çekilmiş özellikle :D Ben eklemedim hiçbir şekilde ürüne ait resimleri. Telefon üzerinden müşteri hizmetleri çalışanı iade talebi oluşturdu hatta kendisi direkt. Yani bu tür şeyler her sitede oluyor. Amazon'da bile oluyor. Tabii bazı siteler var gerçekten bu konuda rezalet.
2.jpg

Geçenlerde mesela Amazon.tr'den elamanın birisi anakart almış, bariz kullanılmış ve iade edilmiş bir üründü. Hatta anakartın içinde NVme SSD disk vardı eski kullanan kullanıcıya ait. Şimdi bunu iade eden arkadaş 90 gün para iadesi bekleyecek :) O yüzden Amazon.tr en iyisidir de diyemeyiz.

Hepsiburadan mouse satın aldım. Mouse'un skatezlerinden belliydi en az 1 hafta kullanılmış olduğu. Direkt iade ettim. İade talep kısmında site sanki benim tarafımdan resim eklemiş gibi, 3 tane farklı resim eklenmiş, skatezleri çekilmiş özellikle :D Ben eklemedim hiçbir şekilde ürüne ait resimleri. Telefon üzerinden müşteri hizmetleri çalışanı iade talebi oluşturdu hatta kendisi direkt. Yani bu tür şeyler her sitede oluyor. Amazon'da bile oluyor. Tabii bazı siteler var gerçekten bu konuda rezalet. Eki Görüntüle 1642890

Geçenlerde mesela Amazon.tr'den elamanın birisi anakart almış, bariz kullanılmış ve iade edilmiş bir üründü. Hatta anakartın içinde NVme SSD disk vardı eski kullanan kullanıcıya ait. Şimdi bunu iade eden arkadaş 90 gün para iadesi bekleyecek :) O yüzden Amazon.tr en iyisidir de diyemeyiz.
Aynen kardeşim hem en pahalısını alıyoruz hem en sorunlusunu. 😕 Ürünün kullanılmış olduğunu nerden anladım biliyor musun aynı üründen 1 yıl önce de almıştım koruma bandı jilet gibiydi pürüz dahi yoktu. Fakat bu üründe koruma bandı siyahlamış, lekeler ve baloncuklar var. Hava almış. Yani bandı kaldırıp tekrar yapıştırmışlar. Ordan bildim. Napacam bilmiyorum ya 600 lira az para değil.

Aynen kardeşim hem en pahalısını alıyoruz hem en sorunlusunu. 😕 Ürünün kullanılmış olduğunu nerden anladım biliyor musun aynı üründen 1 yıl önce de almıştım koruma bandı jilet gibiydi pürüz dahi yoktu. Fakat bu üründe koruma bandı siyahlamış, lekeler ve baloncuklar var. Hava almış. Yani bandı kaldırıp tekrar yapıştırmışlar. Ordan bildim. Napacam bilmiyorum ya 600 lira az para değil.
Aslında ben iade ürün kısmına pek takılmam, ama bu mouse :) Mesela bir işlemci olsaydı umurumda olmazdı bile. Örnek en son B660 anakart aldım ve bariz kullanılmıştı, NVme SSD yuvasında ki vida kırıktı fln, neyse dedim uğraşmıyım, sonuçta 3 sene garantisi varsa problem değil.

Aslında ben iade ürün kısmına pek takılmam, ama bu mouse :) Mesela bir işlemci olsaydı umurumda olmazdı bile. Örnek en son B660 anakart aldım ve bariz kullanılmıştı, NVme SSD yuvasında ki vida kırıktı fln, neyse dedim uğraşmıyım, sonuçta 3 sene garantisi varsa problem değil.
Bu durum başka kanka. Mouse hassas cihaz.
Değerlendirmeyi bekliyorum bakalım nolacak. Kargo ulaşmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı