N11 hesabımdan habersiz para çekti

CanerKarakus

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 2600 | MSI RX580 ARMOR 8GB OC |16 GB 3200 MHz RAM
Yaklaşık 20 dakika önce telefonuma banka kartımdan 579 ₺'lik bir alışveriş yapıldığına dair Akbank'tan mesaj ve mail geldi. Mobil uygulamaya girip hesap hareketlerini kontrol ettiğimde N11 üzerinden işlem yapıldığını gördüm. N11 hesabıma girdim ama siparişlerimde bir şey göremedim. Akbank'ı aradım ve hesaplarıma bloke koydurdum. Yarın sabah da şubeye gidip harcama itirazı formu dolduracağım. N11'i de aradım ve benden N11 tarafından çekim yapıldığına dair ekran görüntüsünü mail atmamı istediler. Ancak banka hesabıma bloke konulduğu için hesap hareketlerinin ekran görüntüsünü şu an alamıyorum. Ne yapmam gerekir, ya da bu durumu daha önce yaşayan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekstreniz mail olarak geliyorsa oradan atabilirsiniz. Benzer durumu ailemizde yaşayan çok oldu ve çevrede çok gördüm. Mümkün olduğunca kredi kartını sitelere kaydetmemek lazım. Eğer edecekseniz de sanal kart oluşturup onu etmek lazım. En büyük yanlışlardan biri ama bir türlü yıllardır kimseye anlatamıyoruz, çok geçmiş olsun.

N11’e kartımı kaydetmedim zaten ama nasıl oldu hiç bilmiyorum. Ayrıca kendi hesabımdan bile çekim yapılmamış başkası kendi hesabından çekmiş. Ekstremi mail olarak da almanın yolunu bilmiyorum. Akbank’ı arıyorum direkt kapatıyorlar ve şubeye çağırıyorlar. Teşekkür ederim.

Başka bir n11 hesabı üzerinden sizin kart bilgileriniz ile alışveriş yapılmış olabilir. O yüzden sizin hesabınızda görünmüyordur. Bu durumda tedbir olarak kredi kartınızı iptal ettirmeniz sizin yararınıza olur.

Banka kartımdan çekim yapıldı. Bankayı arayıp hesabımı bloke ettirdim. Yarın da bankaya gidip kartımı iptal ettireceğim.

cok gecmis olsun umarim cozulur
Umarım, teşekkür ederim.

Çeken kişiyi buldum arkadaşlar. Meğersem diğer hesabımdan bir ürün alınmış. Hemen iadesini yaptım. Alıcı adresi, adı soyadı ve telefon numarası teslimat bilgilerinde yazıyor. Yazan numarayı aradım ama numara kullanılmamaktadır diyor. Ne yapmam gereklidir?

Şöyle görseli

Dosya Ekleri

• IMG_6167.png
    IMG_6167.png
    147,9 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
Umarım, teşekkür ederim.

Çeken kişiyi buldum arkadaşlar. Meğersem diğer hesabımdan bir ürün alınmış. Hemen iadesini yaptım. Alıcı adresi, adı soyadı ve telefon numarası teslimat bilgilerinde yazıyor. Yazan numarayı aradım ama numara kullanılmamaktadır diyor. Ne yapmam gereklidir?

Şöyle görseli
Kendi şeylerini yazacak kadar kafası havada mıymış cidden? Tabii gerçekten kendisisiyse ve başkalarının bilgilerini oraya yazmadıysa. Polise gidin hocam, direkt adamı bulurlar.

Geri
Yukarı