N11'e Tepkiler Yağıyor

c65de812dca90c73d81e7cff5e5822e0105aa459.jpeg

N11'in ilgi çeken 11.11 etkinlikleri bu sefer başına bela oldu. İndirimleri hatırlatmak amacıyla her kullanıcıya bildirim gönderen N11 “En azından siren çalmayarak” ifadesiyle tepki topladı. Herkes N11'i boykot etmek amacıyla uygulamayı silemeye yada verdikleri siparişleri iptal etmeye başladılar. Her sene 10 Kasım'da çalan sirenlerin N11'in başına çorap ördü denebilir. İşte Twitter kullanıcılarından gelen tepki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Gelen tepkiler üzerine Ekşi Sözlükten yaptıkları açıklama bu şekilde;

“Değerli Kamuoyuna,

Bu gece saat 00:00’da uygulamamızdan atılan bildirimle ilgili açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

Öncelikle, şu an derin bir üzüntü yaşadığımızı tüm samimiyetimizle sizlerle paylaşmak isteriz.

Gece yarısı rahatsızlık vermemek amacıyla sessiz modda gönderilen bildirim metnine, kampanya temamız olan “siren” kavramını konu etmek, aziz Ata’mızın hatırasına sahip çıktığımız bu günde maalesef çok yanlış anlaşılmış ve yanlış yorumlanmıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’e ve onun ilkelerine bağlılığımız bizim en vazgeçilmez değerlerimizden biri iken, bu talihsiz durumla karşılaştığımız için oldukça üzgünüz. Bu yanlış anlaşılmaya mahal veren bildirimden dolayı içtenlikle özür dileriz.

n11.com”

Yapılan özrün Ekşi Sözlükten yapılması ne kadar ciddiyet olduğunu açıkca belli ediyor. Bakalım ne zamana kadar sürecek bu olay.

Büyük üstat Müslüm Gürsesin de dediği gibi.

Sitemize Google Adsense platformu üzerinden gelen N11 reklamlarında, sirenli reklamı gördük. Önlem olarak alan adını engelledik. Reklam şartlarımıza uymuyorlar. Uyduklarında durumu tekrar değerlendiririz.

Özetle N11 reklamları ban yemiştir.

Son düzenleme:
Eskiden Severdim bu siteyi ama sapıttılar Reklam yapcaz diye saçma sapan iş yapıyorlar Son pişmanlık neye yarar? Kimse böyle birşey düşünceklerini bilmiyormu insanların veya birşey yaparken kimse gözden geçirip ne yaptık diye yazıp okumuyomu n11 de?

Öncelikle şunu belirtmek isterimki burdan Technopat yöneticilerine teşekkür ediyorum hemen her konuda özgürce tartışabiliyor ve konuşabiliyoruz, herhangi bir kısıtlama veya engellenme yapılmıyor, insanların fikir ve düşüncelerine müdahale edilmiyor. Şu fani yaşamımda üç teknoloji forumuna üyeydim, diğer ikisinden engellendim hemde fındık kabuğunu doldurmayacak nedenlerden. O üç teknoloji forumunun üçüncüsü Technopat'tı herkese tek tek teşekkür ediyorum buraya üye olduğum için çok memnun ve çok mutluyum.

N11'e gelecek olursak benim en çok alışveriş yaptığım sitelerden birisi, yarın kendilerini arayacağım o yazılı açıklamayı bana sözlü yapmalarını söyleyeceğim tatmin olmazsam üyeliğimi sileceğimki muhtemelen tatmin olmam.

Ekşi sözlükten açıklama mı? Özrü kabahatinden büyük olmuş, ben bunu yazarım bir kenara benim için ömür boyu bitmiştir, tıpkı Teknobiyotik gibi.

Hocam Teknobiyotik ne yaptı ? Bana özelden veya burdan kısa özet geçer misiniz ? Bazı kişiler orayı öneriyordu, ona göre alışveriş yapmayayım aklıma yazayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı