N270 sisteme işletim sistemi önerisi

720p video izletecek ve ufak indirme işlemlerimi yaptırabilir mi?

Benim kurduğum Windows 7 performans diye bir sürüm içerisinde neredeyse hiçbir şey yok diyebilirim ama yine de sizin dediğiniz Windows 8'i kurmayı deneyeceğim Dual boot olarak fakat sorun yaratır mı Android işletim sistemi ile birlikte Kali kullanıken pek sorun olmamıştı.

Biraz araştırayım bulurusam onu kurarım teşekkürler.

720 çok rahat açabilir hale gelir. Benim cihaz 1080 ve 2K oynatamıyordu YouTube üzerinden şu an her iki çözürnülüğüde açıyor.

1657665597285.png

Arayüzü çok daha modern ve birçok uygulama yüklü geliyor ben bayağı bir sildim bile :)

720 çok rahat açabilir hale gelir. Benim cihaz 1080 ve 2K oynatamıyordu YouTube üzerinden şu an her iki çözürnülüğüde açıyor.

Eki Görüntüle 1449408

Arayüzü çok daha modern ve birçok uygulama yüklü geliyor ben bayağı bir sildim bile :)

Tamamdır ben bunu kuruyorum bir sorun sıkıtı olursa yazarım.

Benim kurduğum Windows 7 performans diye bir sürüm içerisinde neredeyse hiçbir şey yok diyebilirim ama yine de sizin dediğiniz Windows 8'i kurmayı deneyeceğim Dual boot olarak fakat sorun yaratır mı Android işletim sistemi ile birlikte Kali kullanıken pek sorun olmamıştı.
Yaratmaz, Prime OS kurarken Grub kurulsun mu gibi bir soru çıkıyor ona evet derseniz dual bootta bir sorun yaşamazsınız.

Yaratmaz, Prime OS kurarken GRUB kurulsun mu gibi bir soru çıkıyor ona evet derseniz Dual bootta bir sorun yaşamazsınız.

Şimdi hangisini kurayım kafam çok karıştı olabildiğince soft ayrıca Windows'a benzemesini istiyorum Chrome OS mu yoksa Prime OS mu?

Prime OS kurarken şöyle bir hata ile karşılaştım.

Dosya Ekleri

• 20220713_134731.jpg
    20220713_134731.jpg
    222,5 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Oradaki cümleyi tekrar okuyun.

Önceki yazdıklarıma bakarsanız benim kullandığım Windows 7 performance diye modlanmış bir Windows kullanıyorum yaklaşık 200 MB RAM kullanıyor boşta fakat benim sorunum işlemcinin çok fazla kullanması ondan dolayı da aklımda Android kurmak var fakat bir türlü kuramadım tahminimce 64 Bit yazdırıyorum USB'ye. Onu çözemedim gitti.

Önceki yazdıklarıma bakarsanız benim kullandığım Windows 7 performance diye modlanmış bir Windows kullanıyorum yaklaşık 200 MB RAM kullanıyor boşta fakat benim sorunum işlemcinin çok fazla kullanması ondan dolayı da aklımda Android kurmak var fakat bir türlü kuramadım tahminimce 64 Bit yazdırıyorum USB'ye. Onu çözemedim gitti.

64 Bit yazdırıyorsun ve sistemin 32 Bit. MBR modunda 32 Bit yazdır. Prime OS güzel bir işletim sistemi değil ve native secenekleri calışmıyor.

Google Play Store'de birçok şey açılmaz ve hata verir (bütün portlar için geçerli) [Native-ARM-X86]

Android X86 portlarından birini kur ya da ChromeOS Flex kur. Kendi başına hareket edeceksen burada yardım istemene gerek yok.

Miladı dolmuş yüzlerce yıllık bir bilgisayardan beklentin nedir? Google Play ile birçok uygulama ve oyun indirip eğlenmek mi? Unutma bunları yapabilecek bir güçü yok ama ChromeOS Flex ile web deneyimini arttırabilirsin ve birçok alternatif Linux sistemlerinden daha iyi olur elindeki netbook için.

Bundan sonraki evrelerde sana yardımcı olmayacağım çünkü kendin ile celişkidesin kurcağım dediğin sistemi kurmuyorsun hatta onu boş ver her iki sistemi karşılaştırmadan ve güçlü zayıf yönlerini bilmeden bir karar veriyorsun.

İyi niyetim yüzünden zaman kaybetmek istemiyorum.

64 Bit yazdırıyorsun ve sistemin 32 Bit. MBR modunda 32 Bit yazdır. Prime OS güzel bir işletim sistemi değil ve native secenekleri calışmıyor.

Google Play Store'de birçok şey açılmaz ve hata verir (bütün portlar için geçerli) [Native-ARM-X86]

Android X86 portlarından birini kur ya da ChromeOS Flex kur. Kendi başına hareket edeceksen burada yardım istemene gerek yok.

Miladı dolmuş yüzlerce yıllık bir bilgisayardan beklentin nedir? Google Play ile birçok uygulama ve oyun indirip eğlenmek mi? Unutma bunları yapabilecek bir güçü yok ama ChromeOS Flex ile web deneyimini arttırabilirsin ve birçok alternatif Linux sistemlerinden daha iyi olur elindeki notebook için.

Bundan sonraki evrelerde sana yardımcı olmayacağım çünkü kendin ile celişkidesin kurcağım dediğin sistemi kurmuyorsun hatta onu boş ver her iki sistemi karşılaştırmadan ve güçlü zayıf yönlerini bilmeden bir karar veriyorsun.

İyi niyetim yüzünden zaman kaybetmek istemiyorum.

Size dememiştim ben o yazdığımı Windows 8.1 bilgisayarımı kasıracağını düşündüğüm için yazdım 😓 ayrıca sizin yazdığınız Chrome OS Flex'i internete yazdım fakat kurulum ile alakalı verimli bir video görmedim ilk kez böyle bir işletim sistemi kuracağım ve kullanacağım için pek bir bilgim yok yabancı kaynaklarda ise neredeyse hepsi USB ile boot edilebilir bir şekilde içerisine yazdırmış fakat ben USB değil HDD'me kurmak istiyordum yine de zamanını ayırdığın ve yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı