N3050 laptopta RAM yukseltmek

Abdulsamet234

Hectopat
Arkadaşlar elimde laptop var, N3050 işlemci var 2 GB RAM var film dizi için kullanıyorum izliyorum da sorunsuz ama sayfalar biraz yavas acılıyor videolar. Bunun sebebi 2 GB RAM mı? 4 GB yapsam duzelir mi? Acaba etki yapar mı performans için?

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS X453s modeli hocam ne yapayım RAM takviye deyim mi Windows 10 Home kullanıyorum.

120 GB SSD var bende acılıs hızı 5 sn filan guzel belkıde daha azdır. Ama YouTube sayfa filan geçiş hızı yavas RAM taksak olur mu 4 ya da 8 hangisi önerirsinz. bu sorunu ram takviyesi çözermi acaba.

120 GB SSD var bende acılıs hızı 5 sn filan guzel belkıde daha azdır. Ama YouTube sayfa filan geçiş hızı yavas RAM taksak olur mu 4 ya da 8 hangisi önerirsinz. bu sorunu ram takviyesi çözermi acaba.
8 GB alabilirsin sıfır kaliteli istiyorsan bunu alabilirsin.

Piyasada sahte 2.el RAM'ler yarı fiyatına satılıyor onlarında DDR3L 1.35v olmasına dikkat et 1.5v ise çalışmaz.

8 GB alabilirsin sıfır kaliteli istiyorsan bunu alabilirsin.

Piyasada sahte 2.el RAM'ler yarı fiyatına satılıyor onlarında DDR3L 1.35v olmasına dikkat et 1.5v ise çalışmaz.

Peki bu RAM'ı alır takarsam tarayıcıda sayfa yuklenmesi vıdeo yuklemesi YouTube irerken hızlanır mı sayfanıın yuklenmesi.

Peki bu RAM'ı alır takarsam tarayıcıda sayfa yuklenmesi vıdeo yuklemesi YouTube irerken hızlanır mı sayfanıın yuklenmesi.
Ram yetersizliğinden kaynaklıysa evet hızlanır ama işlemci yetmiyorsa bir şey değişmez. Videonun sayfanın yüklenme hızı internetle alakalı zaten. 4k video açacağım dersen bu işlemci açamayabilir.

Geri
Yukarı