N455 atom için işletim sistemi tavsiyesi

uok825

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba elimde çok eski bir notebook var ve bunu değerlendirmek istiyorum. Bu özellikte bir bilgisayara en uygun ne yüklenebilir tavsiyelerinizi bekliyorum.
Win XP - Arayüz ve Driver konusundan dolayı hoşuma gitmedi.
Win 7 Starter - Çok donma ve kasma yapıyor.
Lubuntu - En stabili buydu fakat bunda da uygulama sıkıntısı çektim.
Android, GNU/Linux, Windows bu işletim sistemlerinden stabil olanlar benim işimi görebilir herkese iyi günler.

Özellikler:
  • N455 Atom 1.6GHz işlemci
  • 1GB DDR2 RAM
  • 180GB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba elimde çok eski bir notebook var ve bunu değerlendirmek istiyorum. Bu özellikte bir bilgisayara en uygun ne yüklenebilir tavsiyelerinizi bekliyorum.
Win XP - arayüz ve Driver konusundan dolayı hoşuma gitmedi.
Win 7 starter - çok donma ve kasma yapıyor.
Lubuntu - en stabili buydu fakat bunda da uygulama sıkıntısı çektim.
Android, GNU/Linux, Windows bu işletim sistemlerinden stabil olanlar benim işimi görebilir herkese iyi günler.

Özellikler:
  • N455 atom 1.6GHz işlemci.
  • 1GB DDR2 RAM.
  • 180GB HDD.

Hocam RAM takviyesi ve isterseniz SSD takviyesi ile çok rahat Windows 7 starter kullanırsınız.

XP ile aralarında fark olur mu? Kullanım kolaylığı açısından sanırım XP biraz daha user friendly.

Olur. Bazı programlar desteklemez. Ama gözle görülür performans artar.
Hocam RAM takviyesi ve isterseniz SSD takviyesi ile çok rahat Windows 7 starter kullanırsınız.

Hocam bu sisteme bence bileşen almak ölü yatırım olur bence.

Bu işlemcili laptop bir ara bende vardı. Windows 7 yüklüydü ve gözle görülür performans düşüşü vardı. Sana tavsiyem oynanmış/düşürülmüş bir Windows kur.(Örneğin Windows XP Lite, Windows 7 Lite gibi)

Lubuntu'da hangi uygulamalarda sıkıntı yaşadınız? Eğer stabil ise kurmak mantıklı olabilir. Sıkıntı yaşadığınız uygulamaları söylerseniz, onlar hakkında yardımcı olmak isteriz.

Lubuntu'da hangi uygulamalarda sıkıntı yaşadınız? Eğer stabil ise kurmak mantıklı olabilir. Sıkıntı yaşadığınız uygulamaları söylerseniz, onlar hakkında yardımcı olmak isteriz.
Annem kullanıyor laptopu o kısımdan sıkıntı çektim. Eğitim programları falan eski kafa hepsi .exe
Bu işlemcili laptop bir ara bende vardı. Windows 7 yüklüydü ve gözle görülür performans düşüşü vardı. Sana tavsiyem oynanmış/düşürülmüş bir Windows kur.(Örneğin Windows XP Lite, Windows 7 Lite gibi)
TC kimlik numaraları falan sürekli girildiği için güvenlik açısından istemiyorum 3.şahıs işletim sistemlerini.
TC kimlik numaraları falan sürekli girildiği için güvenlik açısından istemiyorum 3.şahıs işletim sistemlerini.

Windows 10 LTSC versiyonunu kur. Bende de N270+2GB Ram+120GB SSD'li notebook var. Günlük işlerimde gayet akıcı. Windows Home versiyonunda gereksiz servislerden ötürü bilgisayar şişiyor.

Geri
Yukarı