N5030 laptopa Windows işletim sistemi önerisi

Jonathan North

Megapat
Makaleler
1
Yer
Istanbul
SSD veya HDD modeli
m2 SSD - Kingston RBU-SNS8154P3
Herkese iyi akşamlar, elimde şu an başlıkta da göründüğü gibi Intel Pentium Silver N5030 işlemcili bir cihaz var. Yakın bir arkadaşım evde kullanıyor, daha çok internet gezintisi, ms Office programları & sosyal medya için kullanılacak. Ancak bazı nedenlerden dolayı yeniden bir OS yüklememiz gerekiyor. Laptop ilk alındığında Windows 11 Home Single Language sürümüyle gelmiş ama sanki biraz hantal gibi hissettirdi, sizce hangi Windows sürümünü yükleyim ben buna? Yine Windows 11 derseniz ona göre aksiyon alırım veya başka önerileriniz varsa onlara da açığım. Detaylı sistem özellikleri aşağıdaki gibidir:

ID: Acer Swift1 SF114-32.
CPU: Intel Pentium Silver N5030 1.10 GHz 4C/4T.
GPU: Intel UHD Graphics 605.
RAM: 4 GB DDR4 2400 MHz.
SSD: 128 GB Kingston RBU-SNS8154P3 M.2 SSD.

Herkese iyi akşamlar, elimde şu an başlıkta da göründüğü gibi Intel Pentium Silver N5030 işlemcili bir cihaz var. Yakın bir arkadaşım evde kullanıyor, daha çok internet gezintisi, ms Office programları & sosyal medya için kullanılacak. Ancak bazı nedenlerden dolayı yeniden bir OS yüklememiz gerekiyor. Laptop ilk alındığında Windows 11 Home Single Language sürümüyle gelmiş ama sanki biraz hantal gibi hissettirdi, sizce hangi Windows sürümünü yükleyim ben buna? Yine Windows 11 derseniz ona göre aksiyon alırım veya başka önerileriniz varsa onlara da açığım. Detaylı sistem özellikleri aşağıdaki gibidir:

Windows 8.1 Embedded İndustiry Pro ( az da olsa oyun oynayacaksa )
Linux Mint Xfce ( oyun oynamayacaksa [ yinede minecraft falan indirilebiliyor])

Ben N3710, 4 GB RAM ve SSD ile Windows 10 kullanıyorum. Ve oldukça da memnunum.

8.1 de kullanabilirsiniz tabii, ben Windows+Shift+s yüzünden 10 kullanıyorum. Onun dışında çok da fark etmiyor.

Ben N3710, 4 GB RAM ve SSD ile Windows 10 kullanıyorum. Ve oldukça da memnunum.

8.1 de kullanabilirsiniz tabii, ben Windows+Shift+s yüzünden 10 kullanıyorum. Onun dışında çok da fark etmiyor.
M.2. SSD olduğu için acaba Windows 11 tatmin eder mi diye düşünmüştüm ama sanırım 4GB RAM biraz şüphe uyandırıyor. Hiç olmadı minimum Windows 10 yükleyebilirim galiba.

M.2. SSD olduğu için acaba Windows 11 tatmin eder mi diye düşünmüştüm ama sanırım 4 GB RAM biraz şüphe uyandırıyor. Hiç olmadı minimum Windows 10 yükleyebilirim galiba.

Debloat denen bir şey var onu yaparsanız sistemdeki RAM kullanımı azalıyor şimdi video atardım ama çok meşgulüm internete how to debloat for Windows 10 deyince çıkıyor zaten

Geri
Yukarı