N53SN harici ekran kartı gözükmeme sorunu

musa balıkçı

Hectopat
Daha fazla  
N53sn asus laptobum la nette dolaşırken birden kapandı tekrar açtıgımda ise harici ekran kartının hiç bir şekilde çalışmadıgını fark ettim. 2 gün önce aşırı ısınma dan dolayı içini açarak laptop temizligi yapmıştım internette araştırma yapmama ragmen bu sorunun tam manasıyla nasıl çözülecegini bulamadım sorunu çözmek için yaptıgım işlemler:
  1. Aygıt yöneticisinden gizli sekmesini açtım olmadı.
  2. Driverleri sildim üreticinin verdigi driverlardan önce intele sonra nvidiayaya kurmayı denedim olmadı.
  3. Kayıt dosylarına girdim çıktım yine olmadı.
  4. Son çare olarak temiz format attım yine onbord olan intel hd3000 var aygıt yöneticisinde gNvidia gözükmüyor.
laptobu alalı 4 yıl oldu ne yapmalıyım bilgisayar gayet güzel çalışıyor ama oyun için gerekli olan ekran kartı yok. Piyasada bu konu hakkında gerçekten tecrübeli benin yönledirebilecek arkadaşlara sesleniyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet taradım bir değişiklik yok :s format atmama rağmen bile gözükmüyor laptop dağıtıp bios pili söktüm yine olmadı :/ bu şekilde olup sorun çözenler var mı ki ? Yada ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı