Nafakayı devlet mi ödemeli?

Yazdıklarından bir şey anlaşılmıyor üstüne emojiler mum dikmiş.
Argümanınız kalmayınca beni mi kopyalıyorsunuz?
Güzel Türkçemizi düzgün kullanmıyorsunuz.
Düzgün tartışmıyorsunuz, herkese velet damgası vurup geçiyorsunuz.
Düzgün bir tartışmaya çalışsanıza, korkmayın kimse evinizi basmayacak :)

Argümanınız kalmayınca beni mi kopyalıyorsunuz?
Argüman değil gerçekten anlaşılmıyor dediğin şey, haliyle Türkçenin içinden geçen de ben değilim. Olsaydım ceza alırdım zaten.
Düzgün tartışmıyorsunuz, herkese velet damgası vurup geçiyorsunuz.
Temel bir dünya sorunu, bunu bilmeyenler ya çocuktur ya şen şakrak büyütülen gerici sol tayfadır ya da zeka problemi vardır, yaşadığı dünyanın farkında değildir. Sorunları görmek istemeyen tayfadan da olabilir ama onlar zaten sosyal de takılmıyor.
Düzgün bir tartışmaya çalışsanıza, korkmayın kimse evinizi basmayacak :)
Gene dayanaksız, gereksiz ve mantıksız bir cümle. Hiç bir yargı doğru değil. Keşke düzgün tartışma çıkaramayan ben olsam, konu sahibi ile ortak bir payda da buluşabildiğimi düşünüyorum; bazılarının aksine sadece muhalefet olmuyorum.

Argüman değil gerçekten anlaşılmıyor dediğin şey, haliyle Türkçenin içinden geçen de ben değilim. Olsaydım ceza alırdım zaten.
"Bu zihniyete sahip olmayan erkekler çocukları içini veriyor zaten."
Erkek çocukların içini?
Yazmayı bile becerememişsin. Nasıl anlayayım, müneccim miyim ne düşündüğünü anlayayım?
Temel bir dünya sorunu, bunu bilmeyenler ya çocuktur ya şen şakrak büyütülen gerici sol tayfadır ya da zeka problemi vardır, yaşadığı dünyanın farkında değildir. Sorunları görmek istemeyen tayfadan da olabilir ama onlar zaten sosyal de takılmıyor.
Ne dediğinizi düzgün ifade etseniz "velet" olarak sınıflandırdıklarınızın neyi bilmediğini anlayabiliriz.
"sosyal de"
Gene dayanaksız, gereksiz ve mantıksız bir cümle. Hiç bir yargı doğru değil. Keşke düzgün tartışma çıkaramayan ben olsam.
Öylesiniz.
Sizin dediğinize karşıt fikir sunanlara hemen "sen 12 yaşındasın" "hiç bir şey bilmiyorsun" diyerek kaçıyorsunuz tartışmaktan.
Konu sahibi ile ortak bir payda da buluşabildiğimi düşünüyorum; bazılarının aksine sadece muhalefet olmuyorum.
Siz buluşsanız ne olur, daha düzgün insanlarla tartışamıyorsunuz. Sizi konu sahibi nasıl anlıyor acaba 😂

"Bu zihniyete sahip olmayan erkekler çocukları içini veriyor zaten."
Erkek çocukların içini?
Yazmayı bile becerememişsin. Nasıl anlayayım, müneccim miyim ne düşündüğünü anlayayım?
Erkekler çoğul, erkek olsaydı anlam karmaşası olurdu virgül olmamasından dolayı. Bunu anlamak için müneccim olmaya gerek yok, gereksiz tartışma çıkarıyorsun boş yere. Türkçe kurallarına uymuyorsun dediğin sadece bu mesaj değildir umarım, sadece buysa adına üzüldüm.
Ne dediğinizi düzgün ifade etseniz "velet" olarak sınıflandırdıklarınızın neyi bilmediğini anlayabiliriz.
"sosyal de"
Ettim zaten, ne anlatıyorsun? Ona rağmen anlamazsan "sınıflandırılırsın".
Öylesiniz.
Sizin dediğinize karşıt fikir sunanlara hemen "sen 12 yaşındasın" "hiç bir şey bilmiyorsun" diyerek kaçıyorsunuz tartışmaktan.
Gene asılsız, kavga çıkarmaya yönelik cümle. Fizik tartışılmıyor burada.
Siz buluşsanız ne olur, daha düzgün insanlarla tartışamıyorsunuz. Sizi konu sahibi nasıl anlıyor acaba 😂
Düzgün insan olarak kendine diyip, konu sahibinin anlamasına şaşırıyorsan benim dediğim "gruptan" olduğunu kanıtlıyorsun sadece.

Düzgün insan olarak kendine diyip, konu sahibinin anlamasına şaşırıyorsan benim dediğim "gruptan" olduğunu kanıtlıyorsun sadece.
Siz de kendinizi benim "Kara Listemde" olduğunuzu kanıtlıyorsunuz sadece.
Daha düzgün tartışmayı bilmez, saygı bilmez, onu bilmez bunu bilmez ama gelir kendi fikrinden olmayan herkese velet der.
Kimse fiziki karşılaştırmıyor zaten burada. İnsanlarla doğru düzgün tartışmayı öğrenin ilk önce.
Sonra laf atma faslına geçersiniz.

Siz de kendinizi benim "Kara Listemde" olduğunuzu kanıtlıyorsunuz sadece.
Daha düzgün tartışmayı bilmez, saygı bilmez, onu bilmez bunu bilmez ama gelir kendi fikrinden olmayan herkese velet der.
Kimse fiziki karşılaştırmıyor zaten burada. İnsanlarla doğru düzgün tartışmayı öğrenin ilk önce.
Sonra laf atma faslına geçersiniz.
Gene boş cevap, gene tartışma çıkarmaya yönelik mesaj kasmaya yönelik cevap. 1,5 yılda 4500 mesaj böyle oldu demek, arkası dolu olmayan iftiralarla.
Kara liste hatırlatması için teşekkür ederim bu arada, bu konuya tek katkın bu forumda kara liste olduğunu hatırlatmak oldu ki o da konuyla alakasız :D

Burada nafakaya laf eden insanlar sanıyor ki kadınlar baskı yapıp nafakayı getirdi. Hayır. Kadın çalışmaz, evde oturur yemek yapar zihniyetinden ötürü nafaka var. Bu zihniyet olduğu sürece, bu zihniyete sahip olmayan erkekler de onlar yüzünden nafaka ödemek zorunda kalıyor.

Kadınların iş hayatına katılımı yeterli ölçüde sağlandıktan sonra kaldırılmalı. Şuan oran nedir bilmiyorum.
2021 yılında erkeklerin işe katılım oranı %68 kadınların ise %28 imiş.

Kadının hem çocuğa hem işe hem eve mahkum edildiği bir kültürde yaşıyoruz kadın çocuğunu bırakamaz, evini bıraksa kocasından dayak yiyor, işini bırakıyor. İş hayatından minimum 5 yıl uzaklaştırdığın kadına da git iş bul diyorsun.

Başvurular arasından işe alım oranının da daha yüksek olduğu erkekler -yani genel olarak bu konuya yorum atan vatandaşlar- Türkiyede ciddi bir işsizlik sorunu olduğunu erişkin yaşlara gelip çalıştığı fazladan mesai ücretini istedi diye kovulup aylarca işsiz kaldığını anlar ve "nafaka ne ya git iş bul" eyleminin o kadar kolay olmadığını sanmıyorum ki anlayabilsin.

Teknoloji-oyun forum müdavimleri ve futbol fanatikleri memleketin iqsunu düşürüyor.

2021 yılında erkeklerin işe katılım oranı %68 kadınların ise %28 imiş.

Kadının hem çocuğa hem işe hem eve mahkum edildiği bir kültürde yaşıyoruz kadın çocuğunu bırakamaz, evini bıraksa kocasından dayak yiyor, işini bırakıyor. İş hayatından minimum 5 yıl uzaklaştırdığın kadına da git iş bul diyorsun.

Başvurular arasından işe alım oranının da daha yüksek olduğu erkekler -yani genel olarak bu konuya yorum atan vatandaşlar- Türkiyede ciddi bir işsizlik sorunu olduğunu erişkin yaşlara gelip çalıştığı fazladan mesai ücretini istedi diye kovulup aylarca işsiz kaldığını anlar ve "nafaka ne ya git iş bul" eyleminin o kadar kolay olmadığını sanmıyorum ki anlayabilsin.

Teknoloji-oyun forum müdavimleri ve futbol fanatikleri memleketin iqsunu düşürüyor.
Bunu anlayamayanlara 12 yaşında dediğim için ben linç yiyorum ama :D Ağzına sağlık.

Geri
Yukarı