Nahimic işlevini yerine getirmiyor

kaane

Kilopat
Merhaba, ben yaklaşık 1 yıldır Huawei Matebook D16 kullanıyorum. Bilgisayarımda aldığım gün otomatik olarak kurulu Nahimic vardı, ne olduğunu bilmiyordum fakat kurcalayarak öğrendim ve neredeyse hiç bırakamadığım bir uygulama oldu. Bugün ise tekrardan Nahimic'i başlatıp kullanacakken bir şey fark ettim, Nahimic çalışmıyordu. Denediğim tek şey Nahimic ve Realtek Audio Console silmek oldu, fakat işe yaramadı ve Nahimic halen işlevsiz. Nasıl eski haline getirebilirim?
Ek olarak: İşin ilginç yanı ise kulaklık taktığımda çalışıyor fakat hoparlördeyken nedense Nahimic asla çalışmıyor.

-
Çözümü kendim buldum:
Ses ayarlarından aygıtı seçiyoruz ve DVD kalitesine getiriyoruz. Hz önemli değil, 48000 Hz (Stüdyo Kalitesi) seçeneğinde çalışmıyordu fakat artık 48000 Hz (DVD Kalitesi) seçeneğinde çalışıyor.

Son düzenleme:
Nahimic'i hangi durumlarda kullanıyorsunuz?

Cevap vermeyi unutmuşum hocam 1 ay geçmiş yaklaşık olarak. Laptopun sesi çoğu zaman tatmin etmiyor, insanların konuşma sesleri daha fazla duyulsun diye açıyorum konuşma modunu. Önceden de eski kulaklığımda ses tatmin etmiyordu müzik modunu açıyordum. Şu anlık kulaklık takılıyken kullanmıyorum ama laptopun kendi sesini kullanırken konuşma modunu açıyorum.

Geri
Yukarı