Çözüldü Nakil yaparken "37. maddeye göre nakil başvurusu yapılamaz" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BGSGP

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
9. Sınıf meslek lisesindeyim, bölüm değiştirmek için nakil gitmek istiyorum ama bu hatayı alıyorum. Ne yapmam gerek?

Screenshot_2024-02-05-15-53-19-947_com.microsoft.emmx.png

Çözüm
Öncelikle bi' 37. maddeye baksanız, ne ile olduğunu kolayca anlarsınız.

Yönetmeliğin 37/2 maddesine göre, okulların her birinin kendi arasında veya okullar arasında alan/dal bulunmak kaydıyla her sınıf seviyesinde, alan/dal bulunmaması hâlinde ise 10'uncu sınıfta alan, 11'inci sınıfta aynı alanda dal değiştirerek, birinci dönem sonuna kadar nakil ve geçiş yapılabilmektedir.

2. dönem nakil ve geçiş yapılamıyor, yanlış mıyım?

Yönetmeliğin 37/2 maddesine göre, okulların her birinin kendi arasında veya okullar arasında alan/dal bulunmak kaydıyla her sınıf seviyesinde, alan/dal bulunmaması hâlinde ise 10'uncu sınıfta alan, 11'inci sınıfta aynı alanda dal değiştirerek, birinci dönem sonuna kadar nakil ve geçiş yapılabilmektedir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
9. Sınıf meslek lisesindeyim, bölüm değiştirmek için nakil gitmek istiyorum ama bu hatayı alıyorum. Ne yapmam gerek?

Eki Görüntüle 2107970
Gideceğin okulda mevcut okuduğun alan yoksa 9. sınıfın 1. dönem sonuna kadar geçmiş olman lazımmış, Eğer geçmediysen 10. sınıfı bekleyip İşletmede Mesleki eğitim dersini değiştireceğin alanda alman lazımmış.
resim_2024-02-05_160817292.png

Bu da yönetmelik.

Son düzenleyen: Moderatör:

Gideceğin okulda mevcut okuduğun alan yoksa 9. sınıfın 1. dönem sonuna kadar geçmiş olman lazımmış, Eğer geçmediysen 10. sınıfı bekleyip İşletmede Mesleki eğitim dersini değiştireceğin alanda alman lazımmış.Eki Görüntüle 2107983
Bu da yönetmelik.
Bu dönem bitene kadar da aynı bölümdeyim yani. Elektriğe kontenjan açılır belki diye beklemiştim, onun yerine başka bölüme gitmeyi tercih edince de bunu gördüm çıldırcam. Bölüm dersinden kalacaz :/

Cevaplarınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı