Nakillerde kayıt alanı dışındaki okullara geçilebilir mi?

zz44

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
10. sınıftayım ve OBP ile alan bir liseye nakil aldırmak istiyorum. Fakat istediğim lise kayıt alanı dışında kalıyor. Bu nakillerde herhangi bir sorun çıkarır mı yoksa önemli olan tek şey OBP puanı mı?

Bu açıklamadaki altını çizdiğim kısımlar soruna cevap olabilir.

"Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara tercihte bulunan ve ilk yerleştirmede tercihine.
Yerleşen öğrencilerin, yerleştirmeye esas nakil tercih dönemlerinde kayıt alanından okul ve farklı tür tercih etme zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak, tercihlerine yerleşemeyen öğrenciler, yerleştirmeye esas nakil tercihlerinde ilk 2 (iki) okulu kayıt alanından seçmek şartıyla en fazla 3 (üç) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde aynı okul türünden (Anadolu lisesi, mesleki ve teknik Anadolu lisesi, Anadolu imam hatip lisesi) en fazla 2 (iki) okul seçilebilecektir."

Merhaba,
10. sınıftayım ve OBP ile alan bir liseye nakil aldırmak istiyorum. Fakat istediğim lise kayıt alanı dışında kalıyor. Bu nakillerde herhangi bir sorun çıkarır mı yoksa önemli olan tek şey OBP puanı mı?
Kayıt alanı dışında kalan bir okula tabii ki gidebilirsin OBP puanın yeterliyse.

OBP tutuyorsa gidersin 9.sınıfı Edirne'de okumuştum öyle düşün.

Yeni konular

Geri
Yukarı