Nano IPS göz bozulmasını azaltır mı?

Umut06_asd

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Dual Rtx 3070, Intel i5 11600k, Asus Prime B560 Plus, 24 gb 3600mhz 17cl ram, 1 Tb Kingston a2000, 500gb WD Blue SN570
Meslek
Öğrenci
Yeni bir bilgisayar almak istiyorum ve monitör hakkında herkes nano IPS'nin çok iyi bir teknoloji olduğunu söylüyor. Bende doğal olarak nano IPS özelliğine sahip bir monitör almak isterim ama fiyatları gerçekten çok pahalı. Nano IPS gözün yorulmamasını sağladığı söyleniyor. Acaba göz sağlığına etkisi nedir veya göz bozulmasını azaltır mı? Gözlük kullandığım için bilgisayar gözlüğü kullanamıyorum.-

Son düzenleyen: Moderatör:
Nano IPS ekran kullanıyorum eski bilgisayarımın ekranına baktığımda ulan bu kadar zaman buna nasıl abkmışım dedirtiyor. Göz için daha sağlıklı nano IPS diye duymuştum.

Yeni bir bilgisayar almak istiyorum ve monitör hakkında herkes nano IPS'nin çok iyi bir teknoloji olduğunu söylüyor. Bende doğal olarak nano IPS özelliğine sahip bir monitör almak isterim ama fiyatları gerçekten çok pahalı. Nano IPS gözün yorulmamasını sağladığı söyleniyor. Acaba göz sağlığına etkisi nedir veya göz bozulmasını azaltır mı? Gözlük kullandığım için bilgisayar gözlüğü kullanamıyorum.-

Monitörlerin göz bozması tamamen şehir efsanesi. fakat fazla monitör başında durursanız gözünüzün ağrıma ihtimali var.

Eski ekran TN mıydı? Acaba IPS bir laptoptan nano IPS'ye geçince de fark eder mi o kadar?

Eski ekranımın özelliğini bilmiyorum açıkçası 10 senelik bir üründü kendisi fakat bayağı fark etti benim için görüntü. Tabii 60Hz'den 144Hz e çıkmasınında faydası olmuştur belki bilemiyorum ama gözümü yormuyor yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı