Nano IPS mi Fast IPS mi?

Daha fazla  
Merhaba. Dolar artıyor, monitörlerin fiyatları daha da uçmadan almak istiyorum bir tane.

Bunlardan 27" olanda nano IPS yazıyor, 31'lik olanda fast IPS yazıyor. Hangisi daha kalitelidir, hangisini tavsiye edersiniz?

Merhaba. Dolar artıyor, monitörlerin fiyatları daha da uçmadan almak istiyorum bir tane.

Bunlardan 27" olanda nano IPS yazıyor, 31'lik olanda fast IPS yazıyor. Hangisi daha kalitelidir, hangisini tavsiye edersiniz?

G3223d çok daha mantıklı bir seçim olur.
S2721 fiyatını haketmeyen bir model.

Nano IPS bir katman ile renkleri canlı yapar. Tasarımla uğraşıyorsan iyi. Fast IPS adı üstünde gecikmeyi azaltır. Oyuncuysan al geç. Ama 2 ms ile 16ms arasındaki farkı anlayabileceğini, oyununa etki edeceğini sanmıyorum.

Son düzenleme:

G3223d çok daha mantıklı bir seçim olur.
S2721 fiyatını haketmeyen bir model.
Teşekkürler. Sanırım 2k IPS oyuncu monitörleri arasında en iyi seçimlerden biri bu olur değil mi?

Fast IPS diye bir şey yok.

240Hz var daha ucuza.
Bu kavisli, IPS değil galiba.

Teşekkürler. Sanırım 2K IPS oyuncu monitörleri arasında en iyi seçimlerden biri bu olur değil mi?

Bu kavisli, IPS değil galiba.

Evet, VG27AQZ'nin stokları da bitti artık en mantıklı model G2332D.
Bence zam gelmeden al G2332D'yi.

Fast IPS diye bir şey yok.

240Hz var daha ucuza.

VA panel, 240Hz in bir anlamı kalmıyor bu yüzden.

G3223D daha iyi bir monitör. Nano IPS, Fast IPS gibi panel türlerine çok aldanmamak lazım. Profound hocamın rehberini atmışlar zaten, orada açıklıyor.

Birti panel tipi, öbürüyenileme hızı. Biri öbürünü götürmez. Renk gamotu, görüş açısı daha düşükse bile yenileme hızı farkı daim olacaktır.

Biz 240Hz i adamları daha önce görmek ve daha seri bir şekilde öldürmek için alıyoruz ama VA panel bir monitör, özellikle bu fiyat bandında ghosting yapacaktır ve 240Hz in bir anlamı kalmayacaktır.
Tek sorun ghosting de değil bir de.

Ancak kullanım amacı başkaysa tercih edilebilir elbet.

Geri
Yukarı