Nanokatalog Canlı Destek Kalitesi

Makaleler
3
Arkadaşlar bu gün sistemimdeki mevcut anakartı 2.el olarak satacak idim. Hatta alıcı bile bulmuştum. Anakart değişikliği yapmamdaki sebep anakartımın kötü görüntüsüydü. Genel olarak sistemin performansı benim için yeterli. Nanokatalog sitesinde bir süre ürünlere baktım, karşılaştırmalar yaptım. Aynı zamanda Amazon üzerinden fiyat karşılaştırması yapıyordum. Genel olarak fiyatları birbirine yakın sayılır.

Site üzerinde biraz fazla vakit geçirince canlı destekten bir mesaj aldım. Onlara ben yazmamıştım onlar bana yardımcı olmak istediklerini söylediler. Bende sadece ürün karşılaştırması yaptığımı henüz karar veremediğimi söyledim. Özcan ismindeki kişi bana ilk önce hangi ürünleri karşılaştırdığımı sordu. Aralarından seçim yapmam konusunda yardımcı oldu. Daha sonra mevcut sistemimi sorup neden değişiklik yaptığım konusunda bilgi aldıktan sonra, bu yaptığımın gereksiz bir harcama olduğunu söyledi. ( Bence de gereksiz bir harcama.)

Şuan için bir değişiklik yapmam gerekmediğini önümüzdeki yıllarda 8 veya 9. nesile geçiş yapabileceğimi şuan için sadece anakart rengini değiştirmek için 500 TL'ye değmeyeceğini söyledi.

Başka bir mağazada olsa ürünü satmak için ellerinden geleni yaparlardı. Burada ise tam tersi gerçekleşti. Resmen ürünü almaman için beni ikna ettiler.

Bu konuşmadan sonra değişiklikten vazgeçtim. İleride dediği gibi 8, 9, 10 artık hangisi olursa ona geçiş yaparım.

Nanokatalog'da amaçları ürün satmaktan çok çözüm üretmek. Böyle bir şey ilk kez başıma geliyor. Ben genelde Vatanbilgisayar gibi yerlerde GTX 1080 incelerken çalışanın bana gelip R7 240 önermelerine alışığım. Hatta bilmiyormuş gibi davranıp beni kazıklamaya çalışmalarını izlemeyi de severim. Bu gün ilk kez bir çalışan beni kazıklamaya çalışmadı, üstüne kendi kârından vazgeçip ürünü almamı engelledi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vay be! Böylesi kaldı mı şu ülkede! Sizin sitede ne yaptığınızı izliyor, yardımcı oluyor, 500tl gibi bir masraftan kurtarıyor ve sitenin değil sizlerin çıkarınızı gözetiyor. Artık oradan alışveriş yapmak lazım gelir.
Vatan'ın da çok bir cazipliği kalmadı dolar artınca. Eğer bu yıl da geçen yılki gibi KDV oranında indirim olacaksa bakarım anca.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı