Nargile tadının gelmemesi

Xerixennedy

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar neredeyse 5-10 defa farklı seyler ogrenıp ogrenıp denedım, yapamadım. Boyle bir set aldım Apollo Launcher Nargile Takımı.
Erkek orta boy toprak lulem var ogrendıgım kadarıyla bunları yaptım, suyunu susturucunun 2 parmak ustunde koyuyorum, tutunlerı bastırmadan folyoya degmıcek sekılde parca parca sıkıstırmadan yerlestırıyorum. Folyoyu göz kararı yaklasık 30-35 delık acıyorum. 2 küp Hindistan cevızlı komuru koyuyorum. Her seyı hazırladıktan sonra komuru koyuyorum, 3 dk beklıyorum demlenmesını sonradan acıyorum nargıleyı, duman var tat yok 0. yanı bos duman cekıyorum asla aromanın tadı gelmıyor. 2-3 tutun markası degıstırdım en ıyılerını aldım, degısen bir şey yok. Yaptıklarımdan hangısını yanlış yapıyorum yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin sorun büyük ihtimal toprak lüle + folyo kombinasyonu. Bir de seramik lüle + lotus deneyin.

Ben toprak lüleden seramik lüleye geçince Tofaş'tan Ferrari'ye binmiş gibi oldum. Tadı iyileşti duman daha iyi gelmeye başladı.
Her türlü lüleden kullandım. Toprak lülenizi uzun süre kullandığınız için olabilir söylediğiniz şey. Tat siniyor çünkü lüleye. Farklı farklı şeylerde öncekinin tadı da karışıyor kısacası, tadı tam alınmıyor. Karışık oluyor :D

Her türlü lüleden kullandım. Toprak lülenizi uzun süre kullandığınız için olabilir söylediğiniz şey. Tat siniyor çünkü lüleye. Farklı farklı şeylerde öncekinin tadı da karışıyor kısacası, tadı tam alınmıyor. Karışık oluyor :D
Boru ve marpucun da bu tür etkisi var hocam. Deri marpuç kullanmıştım bir keresinde, ilk içerken kullandığım tütünün tadı sindi bidaha hep o tatta gelmeye başladı. Satıcı alırken de demişti bu marpuçta aynı tütünü içmen lazım diye.

Boru ve marpucun da bu tür etkisi var hocam. Deri marpuç kullanmıştım bir keresinde, ilk içerken kullandığım tütünün tadı sindi bidaha hep o tatta gelmeye başladı. Satıcı alırken de demişti bu marpuçta aynı tütünü içmen lazım diye.
Her şeyin etkisi var tabii. Ama hiç tat gelmemesi normal değil, kullanıcı bir yazsın detaylı, ona göre yardımcı oluruz.

@Xerixennedy

Geri
Yukarı