Nargile tütünü alabileceğim güvenilir site önerisi

TheVibe

Kilopat
Yer
Boston, Massachusetts
Daha fazla  
Meslek
Walter Bishop'un Yanında Laboratuvar Asistanı
Dostlar iyi geceler. Öncelikle nargilenin zararlı olduğunun ve uzak durulması gerektiğinin farkındayım ve bu riski alarak kullanıyorum. Bu nedenle "İçmeyin, bırakın." tarzı önerilerde bulunmazsanız çok sevinirim. Derdim konu başlığında yazıyor. Tütün ve nargile ekipmanlarını sipariş edebileceğim güvenilir bir site var mı acaba? Sadece tütün satan da olur, nargile ekipmanları satması şart değil. Öneride bulunursanız çok sevinirim.

4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi Ve Kontrolü Hakkında Kanun’un 3. Maddesinin 1., 2., 5., 11. ve 14. fıkraları gereği olarak; Tütün, tütün mamulleri ve benzeri ürünler ile bu ürünlere ait isim, marka ya da ibare taşıyan ya da bu ürünlere benzeyen ya da bunları çağrıştıran şekillerde olan her türden ürünler ve elektronik sigaraların satışı yasaklanmıştır.

Bu kanunun 11. Maddesinde;

Tütün ürünleri, (…) otomatik makinelerle, telefon, televizyon ve internet gibi elektronik ortamlarla satılamaz ve satış amacıyla kargo yoluyla taşınamaz.

Ayrıca 27808 Sayılı Tütün Mamulleri Ve Alkollü İçkilerin Satışına Ve Sunumuna İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik de bu konuyu düzenlemiş olup;

Madde-11/3: Alkollü içkilerin adını veya markasını içeren alan/alt alan adı kullanılmak suretiyle bu ürünlerin reklam ve tanıtımına yönelik olarak internet sitesi açılamaz.

Madde-26-3/f: Tütün mamulleri veya alkollü içkilerin, internet ortamında tüketicilere satışının yapılması halinde, 4/5/2007 tarihli ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda öngörülen usullere göre erişimin engellenmesine karar verilmek üzere ilgili mercilere bildirilir ve bu karar hakkında da 5651 sayılı Kanun hükümleri uygulanır. şeklinde düzenlemiştir.

Bu tür ürünlerin internet üzerinden alım satımı yasadışı.

Bu tür ürünlerin internet üzerinden alım satımı yasadışı.
Bir kaç tane site gördüm fakat hangisi güvenilir hangisi değil emin olamadığım için bu konuyu açtım. Bunlar nasıl satabiliyor peki, herhangi bir yaptırımı olmuyor mu?

Bir kaç tane site gördüm fakat hangisi güvenilir hangisi değil emin olamadığım için bu konuyu açtım. Bunlar nasıl satabiliyor peki, herhangi bir yaptırımı olmuyor mu?
Bazı tütünlerin orijinali sadece internette bulunuyor Al Fakher veya Adalya gibi. Birkaç instagram sayfası var bu işlerle uğraşan onlara bakın derim.

Yakalandığında oluyor. Hırsızlık da yasadışı. Ama insanlar hala hırsızlık yapıyor, o hesap.

@nickyokaga forumun kurallarını bir gözden geçir istersen.

Geri
Yukarı