Naruto mu Sasuke mi?

Sanırım demek istediğin Naruto, Kurama olmadan bir hiç. Doğru mudur?
Yari yariya dogru. Naruto Kurama olmadan Sage modu ile KCM'a yaklasamaz bile. KCM'yi sadece guclu dusmanlarda kullandigini dusunursek Sasuke ile olan savasinda KCM'yi kesinlikle kullanacagini biliyoruz. Sasuke baska teleportation jutsulari ogrenmis mi bilmiyoruz fakat Minato'nun teleport jutsusunu ogrendiyse Naruto'nun Rasenshiruken'i Sasuke'ye islemeyecek. Yasadigi zaman Itachi daha gucluydu cunku Mangekyou Sharingan'i vardi adamin, gorusunde bir sorun ve vicdani olmasaydi her turlu kazanirdi o savasi fakat kaybetmeyi secti. Quora'daki adama ben katiliyorum, Naruto ile savasinda Naruto'yu olabildigince chakrasiz birakarak Six Paths - Chibaku Tensei kullanarak ayni Hagoromo-Hamura kardeslerin yaptigi gibi Naruto'yu seal haline getirebilir.

Yari yariya dogru. Naruto Kurama olmadan Sage modu ile KCM'a yaklasamaz bile. KCM'yi sadece guclu dusmanlarda kullandigini dusunursek Sasuke ile olan savasinda KCM'yi kesinlikle kullanacagini biliyoruz.
O zaman Sasuke'de o halde Rinneganı olmadan Naruto'ya yaklaşamaz bile. Sasuke'de güçlü rakiplerde EMS+Rİnnegan kullanıyor. Üstelik şunu hatırlatırım, Naruto'da Six path gücü artık yok fakat Sasuke'de Rinnegan var. Naruto'da Sage Mode+ Full Kurama var fakat bu halde bile kaynakların çoğu Naruto daha üstün diyor. Şu halde Sasuke sadece EMS ile savaşması gerekir ve adil olur. Sasuke'nin Flying Raijin öğrendiğini sanmıyorum zaten öğrense Naruto öğrenirdi ki zaten biliyor Naruto, Road to Ninja filminde kullanıyordu fakat animede hiç görmedik kullandığını bence kullanması gerekirdi bu tekniği zaten jutsu bakımından az jutsusu var ve babasının jutsusunu öğrenmesi gerekirdi. Sasuke'ye o jutsuyu öğretecek birisi de yok hem. Ve son savaşta Naruto sadece yarı Kurama'ya sahipti, Sasuke 8,5 Bijuu'ya sahip olmasına ve Naruto'yu öldürmeye çalışmasına rağmen kazanamadı. Ve Naruto öldürmeye de çalışmıyordu bu da diğer bir ispatım.

O zaman Sasuke'de o halde Rinneganı olmadan Naruto'ya yaklaşamaz bile. Sasuke'de güçlü rakiplerde EMS+Rİnnegan kullanıyor. Üstelik şunu hatırlatırım, Naruto'da Six path gücü artık yok fakat Sasuke'de Rinnegan var. Naruto'da Sage Mode+ Full Kurama var fakat bu halde bile kaynakların çoğu Naruto daha üstün diyor. Şu halde Sasuke sadece EMS ile savaşması gerekir ve adil olur. Sasuke'nin Flying Raijin öğrendiğini sanmıyorum zaten öğrense Naruto öğrenirdi ki zaten biliyor Naruto, Road to Ninja filminde kullanıyordu fakat animede hiç görmedik kullandığını bence kullanması gerekirdi bu tekniği zaten jutsu bakımından az jutsusu var ve babasının jutsusunu öğrenmesi gerekirdi. Sasuke'ye o jutsuyu öğretecek birisi de yok hem. Ve son savaşta Naruto sadece yarı Kurama'ya sahipti, Sasuke 8,5 Bijuu'ya sahip olmasına ve Naruto'yu öldürmeye çalışmasına rağmen kazanamadı. Ve Naruto öldürmeye de çalışmıyordu bu da diğer bir ispatım.
Sasuke zaten Naruto'yu oldurmek isteseydi Shinobi savasindan once oldurebilirdi fakat yine de oldurmemeyi secti. Sasuke her ne kadar Naruto'yu sevmiyor gibi gozukse de aslinda icinde Naruto'ya gizliden sevgi besliyordu. Buyuk ihtimalle Itachi'yi oldurdukten sonra gelen vicdan azabi Naruto'yu gercekten oldurmeye calismasini engelledi. Ikisinin olasi bir savasta kazanip kazanmayacagi aslinda daha cok Kishimoto'ya kalmis bir durum. Senaryoyu biz yazarsak istedigimiz sona ulastirabiliriz fakat Kishimoto yazarsa gercekten kimin daha guclu oldugunu anlariz. Sasuke Flying Raijin'i ogrenmis olamaz, eger ogrendiyse -ki olasiligi yok- boyutlar arasi gecisi ile birlestirildiginde Sasuke Tanri gibi bir sey oluyor. Naruto'da isinlanma yok fakat raw speed acisindan isinlanmaya yakin bir hizda hareket edebiliyor bu yuzden Sasuke'yi Rinnegansiz birakmak adil olmaz.

Sasuke zaten Naruto'yu oldurmek isteseydi Shinobi savasindan once oldurebilirdi fakat yine de oldurmemeyi secti. Sasuke her ne kadar Naruto'yu sevmiyor gibi gozukse de aslinda icinde Naruto'ya gizliden sevgi besliyordu. Buyuk ihtimalle Itachi'yi oldurdukten sonra gelen vicdan azabi Naruto'yu gercekten oldurmeye calismasini engelledi. Ikisinin olasi bir savasta kazanip kazanmayacagi aslinda daha cok Kishimoto'ya kalmis bir durum. Senaryoyu biz yazarsak istedigimiz sona ulastirabiliriz fakat Kishimoto yazarsa gercekten kimin daha guclu oldugunu anlariz. Sasuke Flying Raijin'i ogrenmis olamaz, eger ogrendiyse -ki olasiligi yok- boyutlar arasi gecisi ile birlestirildiginde Sasuke Tanri gibi bir sey oluyor. Naruto'da isinlanma yok fakat raw speed acisindan isinlanmaya yakin bir hizda hareket edebiliyor bu yuzden Sasuke'yi Rinnegansiz birakmak adil olmaz.
Şimdi eğer Shinobi savaşından öncesine gelirsek Sasuke'de EMS var, Naruto o sıralarda Kurama'yla dost olmamıştı, sadece aldığı birazcık bir çakra vardı. Haliyle Sasuke'de Susanoo da var birde, o halde Sasuke daha güçlü fakat bu adil olmaz. Son savaşta hepsi tam güçteler, bu seviyede karşılaştırmak adil olur. Dediğim gibi çoğu kaynak Naruto daha güçlü diyor ama Kishimoto ikisinin de denk olduğunu belirtti. Yani ciddi savaşsalarda ikisinin de berabere kalacağı kanaatindeyim ben. Kishimoto'nun zaten ana karakteri başlarda ağzına s*çmak gibi uyuz bir huyu var, biraz aptal gösterir sonra sonra ciddileştirir. Flying Raijini öğrenmesiyle Tanrı olacağını pek sanmıyorum ama ciddi anlamda güçlendirir. Fakat zaten Sasuke'de Rinneganın yeteneği olan ışınlanma daha doğrusu yer değiştirme var. O da olsa biraz saçma olurdu. Fakat ben o tekniğin Minato'dan Naruto'ya kalmasını beklerdim. Gerçekten çok zevkli ve güzel bir teknik :D Naruto Kyuubi Chakra modundayken aşırı derecede hızlı fakat artık yazar mı unuttu ne oldu bilemiyorum ama ne Boruto'da ne Shippuuden'in sonlarına doğru bu olması gereken hızı göremedik, sanki normal base formundaymış gibi hareket ediyor. Anlam veremedim. Sasuke'yi ne kadar Rinnegan'sız bırakmak olmazsa Naruto'yu da Kyuubisiz bırakmak olmaz. Sasuke gücünü gözlerinden alıyor, Naruto Bijuu'lardan alıyor. Kishimoto böyle ayarlamış yoksa adaletsiz olur güçlerinden alıkoyup kıyaslamak.

7 sayfa hangi animeyi tartıştınız hiç alakam yoktur ama merak ettim baya popüler bir anime galiba kimse adını sormamış.

Sasuke'nin Boruto'daki gercek gucunu hala bilmiyoruz, keza ayni sekilde Naruto'nun gucunu de. Sasuke yillardir koyden uzak, savastan savasa atlayan manyagin teki. Naruto ise koyde islerle ilgilenen, kendini egitiyor mu bilmiyoruz fakat Kyuubi'nin gucune guvenerek antrenman yapmadigina eminiz. Asagidaki linkte arkadasin yazdigi minik bir hikaye var, eger okursaniz cok basit bir sekilde neden Sasuke'nin yenebilecegini gorebilirsiniz. Chakra rezervi iyi olmasa da boyutlar arasi gecis yapabilmesi ve Rinnegan'in Sasuke'de hala bulunmasi cok buyuk bir avantaj.
Narutonun antrenman yapmasına gerek yok :D
7 sayfa hangi animeyi tartıştınız hiç alakam yoktur ama merak ettim baya popüler bir anime galiba kimse adını sormamış.
Naruto ve Naruto Shippuden izlemeni öneririm. Eğer izleyeceksen Naruto'dan başlıyorsun, filler bölümleri geç.

Narutonun antrenman yapmasına gerek yok
Aynen, Naruto Allah zaten. Ne kadar sacma bir dusunce bu. Bir karakterin asiri guclu olmasi antrenman yapmamasi icin bir sebep olmuyor. Itachi de antrenman yapiyordu, Jiraiya da. Antrenman yapmayacak tek kisi Otsutsuki klanina mensup olan kisilerdir. Onlarin gucleri direkt Tanrisal oldugu icin bedenleri yorulmuyor, yeteneklerini kaybetmiyorlar.

Teşekkür ederim fakat bu yediğim spoilerlar içinde hiçbir şey. Sıralayayım sizde doğru mu lütfen söyleyin çünkü çok uzun ve sıkıldım;

1- tobi aslında obito değil mi?
2-Neji ölüyor mu?
3- Boruto Byakugan'a sahip mi?
4- Sasuke ne zaman rinnegan alacak?
5-Jiraiya edo tensei ile gelecek mi?
6-Shisui'yi ne zaman göreceğiz?
7-Samehada'ya kim sahip olacak ?

1 Tobi obito hikayesini biliyorsundur bilmiyorsan bayağı iyi bir hikaye.
2 Neji shippuden de ölüyor :(
3 boruto byakugan a çok benzer olan jougan adlı göze sahip daha jougan ı kullanmayı bilmiyor (jougan değişik çakraları ve uçmayı sağlıyor ve daha bilmediğimiz bir sürü özelliği var)
4 Sasuke shippuden de sonlara doğru rinnegan a sahip olacak.
5 Hayır gelmeyecek.
6 Itachinin hikayesinde görüceksin.
7 Killer bee.

:)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

:D şimdi gidip bu bölümü bir daha izleceğim.

3 boruto byakugan a çok benzer olan jougan adlı göze sahip daha jougan ı kullanmayı bilmiyor (jougan değişik çakraları ve uçmayı sağlıyor ve daha bilmediğimiz bir sürü özelliği var)
5 Hayır gelmeyecek.
7 Killer bee.

Keşke spoiler olarak işaretleseydin de okumak istemeyenler okumasaydı.

5 Hayır gelmeyecek.
7 Killer bee.

Eğer sonda alacaksa Boruto'da bol bol Sasuke'yi görmemiz gerekiyor değil mi ? Teşekkür ederim bu arada.

Geri
Yukarı