NAS cihazındaki verilere doğrudan ulaşma

maks19

Hectopat
Merhabalar, kuracağım küçük işletmem için nas cihazı almayı karar verdim. Sizleri izliyorum takip ediyorum bu kararı vermemde çok yardımcı oldunuz çok teşekkürler :)

Merak edenler için nas cihazlarının özellikleri verilerinizi 24 saat calışan bir harddiskte taşıyor ve internete bağlı bir şekilde istediğiniz yerden markanın verilen sitesi ile ulaşmanız sağlanmış oluyor, bunun yanı sıra aynı ağda bulunan tüm bilgisayarlarda direk bu servera bağlı oluyor. Bilgisayarlarınızı temizlediğinizde format attığınızda bilgisayarlarınız bozulduğunda bu serverdaki verileriniz hep yerinde duruyor. İlgisini çeken arkadaşlar için incelemeleri izlemelerini tavsiye ederim.
Bunların yanı sıra benim bu nas cihazları hakkında daha açıklayıcı olması için birkaç sorum olacak. Bu cihazdaki verilerimiz ağa bağlı dosyasından direk içerisine ulaşabiliyor muyuz anlık olarak dosyalar bir klasör içinde önümüzde durabiliyor mu? Yoksa illaki siteye girip oradaki yerden dosyayı bulup bilgisayara indirmemiz mi gerekiyor? Birkaç izlediğim incelemede bu nas cihazları için uygulamalar geliştirildiğini öğrendim direkt olarak içerisine bağlandığımız uygulamalar bunlar nasıl kullanılıyor ne kadar pratik oluyor oradaki veriye ulaşmamız bir klasör gibi elimizde duruyor mu bütün her şey bunu merak ediyorum. Bizim için verilerimiz önemli ama onlara anlık olarak ulaşabilmemiz de önemli bir klasör penceresi ile önümüzde olması çok güzel olur aynı ağda olanlar için. Bu konuda bizleri aydınlatabilir misiniz çok teşekkür ederim şimdiden :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı