Nas önerisi

weld-baby-7826

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar film, müzik ve e-kitaplarımı saklamak amaçlı kullanacağım. Şu anda elimde bir red HDD var ama veri kaybı yaşamamak için yanına 2 tane daha alıp Raid 5 olarak kullanırım diye düşünüyorum. O yüzden bütçeyi çok aşmazsa 4 slotlu modellere yöneleyim dedim. Aradığım özelliklere gelince internette qnap'ın yanında uzaktan kumanda resmi olan modelleri gördüm onlarla PC'ye bağlıyken film açıp yönetmem mümkünse uzaktan kumandalı bir model isterim. (Yalnız TV değil PC'de yönetimde kullanacağım elimde hdmi girişli bir TV yok da şu anda)
4 HDD'li modellerde fansız olacağını zannetmiyorum ama varsa fansız, yoksa sessiz kullanılmadığı zaman falan fanı kapatacak akıllı fan yönetimi olacak bir cihaz istiyorum yatak odamda duracakta PC ile beraber. Torrent ve http indirmede desteklesin. Torrent kullanacağım için kendi varsayılan torent istemcisi ya da harici kurabiliyorsak o torent istemci IP bloklama yapsın anti-p2p listeleri eklemeyi düşünüyorum da :p
USB 3 desteklesin. Birde bu nas cihazları ethernetten değilde USB'den bağlarsak HDD'lere direk erişebiyoruz mu acaba? Tanıdıkların kasalarından HDD'yi söküp 4. slota takıp virüs kontrolünden bad sektör var mı diye bakma işini nastan hallederim kolaylık sağlar bana. Kullanıcıya kota ve erişmesini istemediğim dosyalara engel koymak istiyorum. Bütçe düşünmedim şimdilik. HDD'leri takıp uzun süre arkama bakmayacağım bir model ve marka istiyorum mümkünse. Zaten uzaktan kumanda olayı hariç tüm özellikler çoğu nas'ta var kanımca. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. F klavye görünümüde q klavyede yazdım hata varsa affedin:mutlu:

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı