NASA, Güneş’e Uzay Aracı Gönderiyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
NASA, Güneş’e Uzay Aracı Gönderiyor
Nasa’nın uzay aracı Güneş’in 6,4 milyon kilometre kadar yakınına gidecek. NASA, Güneş’in manyetik alanıyla ilgili araştırma yapmak amacıyla bir uzay aracı göndermeye hazırlanıyor. Parker Solar Probe adındaki araç, yıldıza 6,4 milyon kilometre uzaklıkta veri toplayacak. Güneş’in bu mesafede 1.300 derecelik bir ısı yaydığı biliniyor. Ayrıca eloktromanyetik radyasyon da elektronik araçlar için tehlike oluşturuyor. Dolayısıyla Parker […]

Devamı: NASA, Güneş’e Uzay Aracı Gönderiyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Daha neyin verisini toplayacaklarmış ki ben anlamadım? Hubble işe yaramıyor mu gözlem için?

İlla elektromanyetik radyasyon düzeyinde araştırma olacaksa güneşte patlama olmasın diye dua etsinler artık. :D

Daha neyin verisini toplayacaklarmış ki ben anlamadım? Hubble işe yaramıyor mu gözlem için?

İlla elektromanyetik radyasyon düzeyinde araştırma olacaksa güneşte patlama olmasın diye dua etsinler artık. :D
Bu tarz soruların cevaplarını Türkçe platformlarda bulabileceğini sanmıyorum bu işin daha detayına inen internet siteleri vardır. Türkiye'de ki siteler sadece NASA bunu yapacak şöyle edecek şeklinde konuşur, detaya inmez..

NASA'da binlerce uzman profesör çalışıyor ve sizden bilgili olduklarını düşünüyorum. Her şeyi hesapladıktan sonra faaliyet yapıyorlar zaten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı