Nasıl 900P monitörde 1080P oynayabilirim?

JonSnow34

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. 1-2 gün önce Shapphire Nitro RX 580, Ryzen 5 1600 12nm sistem topladım fakat monitörüm eski 1600x900P destekliyor ve VGA girişi var. Şu anlık aktif dönüştürücüyle kullanıyorum. Darboğaz olmaması için oyunları 1080P kalitede oynamak istiyorum bunun bir yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynayamazsınız maalesef. Ama 900p'de oynarsanız da darboğaz olmaz kesinlikle. 1280x1024 çözünürlükte R5 2600 ile oynuyorum sıkıntısız bir şekilde.

Geçen sene farklı bir bilgisayar toplarken çok fazla RX 580 1080p kartıdır alt ayarlarda darboğaz yapar tarzı yorumlar görmüştüm aklıma o şekilde yerleşti bu kartı almadan VSR'a güvenmiştim oda son güncellemeyle kaldırılmış. Ekran kartınız nedir ?
Oynayamazsınız maalesef. Ama 900p'de oynarsanız da darboğaz olmaz kesinlikle. 1280x1024 çözünürlükte R5 2600 ile oynuyorum sıkıntısız bir şekilde.
Amd ekran kartlarında VSR,Nvidia kartlarda DSR teknolojisi ile oynayabilirsin.
Maalesef artık VSR desteklenmiyor.

Bende de Sapphire Pulse Rx 580 8G var. R5 2600 4.0 GHz O.C'lu, ekran kartı da 1450 MHz O.C'lu. İşlemci kullanımı oyuna göre değişse de genel olarak %20-40 arasında geziniyor.

Az önce LOL'de denedim 900p herşey en yüksek de AMD panelinden de bir iki ayarı yükselttim genel olarak 150-170 FPS alıyorum herhangi bir takılma olmuyor fakat GPU kullanımı çok dengesiz.

Az önce LOL'de denedim 900p herşey en yüksek de AMD panelinden de bir iki ayarı yükselttim genel olarak 150-170 FPS alıyorum herhangi bir takılma olmuyor fakat GPU kullanımı çok dengesiz.

LoL'de kartınızın %100'ünü vermesini beklemeyin. Ben de LoL'de %100 kullanım görmüyorum. FPS'iniz normal, eğer içinizin rahat etmesini istiyorsanız AAA oyunlarda deneyin.

Bannerlord indiriyorum 2 saat sonra iner bakalım onda durum nasıl olucak.
Bu arada sistem hemen hemen aynı önerdiğin AMD Radeon Software tarzı toollar var mı ?

Selam arkadaşlar. 1-2 gün önce Shapphire Nitro RX 580, Ryzen 5 1600 12nm sistem topladım fakat monitörüm eski 1600x900P destekliyor ve VGA girişi var. Şu anlık aktif dönüştürücüyle kullanıyorum. Darboğaz olmaması için oyunları 1080P kalitede oynamak istiyorum bunun bir yolu var mıdır?
Düşük çaplı oyunlarda bir sıkıntı çıkarmaz dostum. CS:GO, LOL falan oynuyorsan bir sorun olmaz düşük kullanım. Ultra 2K oynasan anca kullanır %100 FPS drop yememeniz için de yüksek oyunlarda ayarları Ultra yapmanız gerekir.

Düşük çaplı oyunlarda bir sıkıntı çıkarmaz dostum. CS:GO, LOL falan oynuyorsan bir sorun olmaz düşük kullanım. Ultra 2K oynasan anca kullanır %100 FPS düşmesi yememeniz için de yüksek oyunlarda ayarları Ultra yapmanız gerekir.

Olayı tam kavramak için soruyorum. Mesela Detroit Become Human, Warzone, Witcher3, Odyssey gibi oyunlarda 900P her şey Full ayarlar da darboğaz, drop ya da farklı bir problem yaşar mıyım?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı