Nasıl açığa geçilir?

Bafo

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 11.sınıfım 2.dönem açığa geçmeyi planlıyorum, biliyorsunuz ki açığa geçmek zorlaştırıldı. Hafızlık kursu ile geçebiliyoruz sanırım ben de bu yolla geçmeyi düşünüyorum. Nasıl geçebilirim detayları bilmiyorum açığa geçenler ya da bilgi sahibi olanlar yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba, 11.sınıfım 2.dönem açığa geçmeyi planlıyorum, biliyorsunuz ki açığa geçmek zorlaştırıldı. Hafızlık kursu ile geçebiliyoruz sanırım ben de bu yolla geçmeyi düşünüyorum. Nasıl geçebilirim detayları bilmiyorum açığa geçenler ya da bilgi sahibi olanlar yardımcı olursanız sevinirim.

Gidip bir hafızlık kursuna yazılıp geçebiliyorsun galiba ama hafızlık kursu olması lazm camiilerde olan değil daha sonra ayrılırsın öyle oluyorsa.
Sınavlar artık yüz yüze yapılıyor geçince OBP de biraz bir artış oluyor 17 yaşını doldurunca yazın yapılan sınvalara girebiliyosun bu sayedede daha erken bitirebilirsin.

Yatılı olarak hafızlık kursuna gitmen gerekli.

Devamsızlık sıkıntı çıkarmaz mı, bir de kursa nereden kayıt olmam gerekiyor.

Kurs sandığın gibi resmi bir devamsızlık yok tam olarak böy geçildiğinden emin değilim ama geçiliyorsa çevrende araştıracaksın müftülüğe bağlı bir hafızlık kuran kursu bulcaksın ve gidip kayıt olacaksın ama açığa geçmek için olduğunu söyleme bence bazıları sorun çıkartabiliyor
Bu arada ben açıktayım ve hafızlık kuran kursuna epey gittim kafana takılan bir şey varsa sorabilirsin.

Screenshot_2023-12-13-10-19-41-37_e5d3893ac03954c6bb675ef2555b879b.jpg

Kurs sandığın gibi resmi bir devamsızlık yok tam olarak böy geçildiğinden emin değilim ama geçiliyorsa çevrende araştıracaksın müftülüğe bağlı bir hafızlık kuran kursu bulcaksın ve gidip kayıt olacaksın ama açığa geçmek için olduğunu söyleme bence bazıları sorun çıkartabiliyor.
Bu arada ben açıktayım ve hafızlık kuran kursuna epey gittim kafana takılan bir şey varsa sorabilirsin.

İlginiz için çok teşekkürler bu konu benim gerçekten önemli 2.dönem çok geç kalmadan açığa geçmek istiyorum. Yaşadığım yerde ki kuran kurslarına baktım erkekler için sadece yatılı kurs olduğunu gördüm. Burdur da zaten çok seçenek yok. Belki yanlış baktım bilmiyorum. Yatılıya geçmek istemiyorum acaba başka nasıl geçebilirim, halk eğitim merkezinden kayıt yaptırabiliyoruz sanırım. Yardımcı olursan sevinirim.

Kurs sandığın gibi resmi bir devamsızlık yok tam olarak böy geçildiğinden emin değilim ama geçiliyorsa çevrende araştıracaksın müftülüğe bağlı bir hafızlık kuran kursu bulcaksın ve gidip kayıt olacaksın ama açığa geçmek için olduğunu söyleme bence bazıları sorun çıkartabiliyor

Hocam bir şey sormak istiyorum konuyu bölmeyeyim. Hocam hafızlığa kayıt olup açığa geçiceğiz ya neden kayıt yaptırmak istediğimizi vs sorarlar mı?
Bir de benim okul türünden a şehrinde yok orada da akraba var ikametgâh alıp oradan açığa geçip sınavı eskı şehrimde girebilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı