Nasıl açık liseye geçilir?

Kelsza

Hectopat
Biliyorum belli bir zamanı var fakat tam bulamadım ve anlamadım. Bu sene açığa geçmek istiyorum ve ne zaman ve nasıl yapacağımı tam bilmiyorum. Deneyimli arkadaşlar bir yardım ederse sevinirim.

Okuldan tasdikname alacaksınız. Daha sonra bulunduğunuz şehrin halk eğitim yahut yetkili açıköğretim birimine başvuracaksınız. Kimlik ve cüzi bir miktar para isteyecekler sizden kayıt için.

Ayrıldığınız okuldan tasdikname alıp hak eğitim merkezinden açık lise başvurusu yapmanız gerek sizden ufak ücret alacaklar ve kayıt sonrası kitaplarınızı alacaksınız ve her sene içinde kayıt yenileme yapacaksınız internetten açık öğretim yeni kayıt olarak araştırıp tarihine bakabilirsiniz.

Ayrıldığınız okuldan tasdikname alıp hak eğitim merkezinden açık lise başvurusu yapmanız gerek sizden ufak ücret alacaklar ve kayıt sonrası kitaplarınızı alacaksınız ve her sene içinde kayıt yenileme yapacaksınız internetten açık öğretim yeni kayıt olarak araştırıp tarihine bakabilirsiniz.

İlla internetten mi ödeme lazim yoksa fotoğraf + belge ile gittiğimizde ayak üstü ödüyor muyuz?

Lisenin son dönemi açığa geçmiştim. Velini çağırırlar, okuldan kaydını sildirir ve Tasdikname denilen belgeni alırsın. Ardından yetkili Halk Eğitim Merkezine gidip kaydını yaptıracaksın. Kaydını yaptırdıktan sonra ATM'den dönem ücretini ödeyeceksin ve o dönem için aktif öğrenci haline geleceksin. Kayıt tarihleri ise her zaman aynı değil, AÖL'nin kendi sitesinden bakmanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı