Nasıl alman arkadaş bulabilirim?

Hocam öyle fakat, Frankfurt giriyorum çocuklar geliyor ve çoğu zaman konuşmuyorlar.

Grup halinde değil de baş başa iletişim kurmayı dene. Bir de oyunlarda dil öğrenmek eğer ki temelin yoksa çok zor. Çünkü odağın oyunda oluyor. Daha çok arkadaşlık kurma üzerinde dur derim.

Ben uğraştım ancak pek beceremedim bana göre kaba ve konuşurken tonlamalara dikkat edilmesi gereken bir dil. Siz yapabiliyorsanız ne mutlu size iyi geceler hocam :)
Hocam konuşurken gırtlaktan destek alın.

Aklıma şey geldi başkan,
Playstore üzerinde ücretsiz yabancı dil öğrenmek isteyenler için uygulamalar var.
Hem internet üzerinden olduğu için öyle telekomlara onlarca para vermezsiniz.
Hem de onlar da sizin gibi Almanca öğrenmeye çalıştığı için kendinizi kötü hissetmezsiniz. B1 veya a2 seviyeniz neyse yazar kullanırsınız.
Uygulama ismi vermem yasak o yüzden siz yazın çıkar zaten birsürü uygulama.
Teşekkür ederim az önce bir arkadaş uygulama ismi verdi.

Aklıma şey geldi başkan,
Play Store üzerinde ücretsiz yabancı dil öğrenmek isteyenler için uygulamalar var.
Hem internet üzerinden olduğu için öyle Telekom'lara onlarca para vermezsiniz.
Hem de onlar da sizin gibi Almanca öğrenmeye çalıştığı için kendinizi kötü hissetmezsiniz. B1 veya A2 seviyeniz neyse yazar kullanırsınız.
Uygulama ismi vermem yasak o yüzden siz yazın çıkar zaten bir sürü uygulama.

Uygulama ismi vermek yasak değil diye biliyorum. Dualingo gibi uygulamalar pratik için çok işlevsiz. Temel varsa grammer YouTube derslerinden de öğrenilebilir. Pratik için arkadaşlık uygulamaları daha kullanışlı.

Cümleler değil aslında.

Isınma bittikten 5-6 saniye sonra hallo demem lazım ama ben daha doğal geldiği için halo ve ya halov diyorum, Genelde cevap gelmiyor.

Zaten Almanca kelime bilgim 10 kelimeyi geçmiyor.
Bence siz Hallo dan şaşmayın, 40 yil düsünsem aklima birine halov diyecegim aklima gelmez.😄

Ben uğraştım ancak pek beceremedim bana göre kaba ve konuşurken tonlamalara dikkat edilmesi gereken bir dil. Siz yapabiliyorsanız ne mutlu size iyi geceler hocam :)

Hocam konuşurken gırtlaktan destek alın.
O kadar da abartmayin, bence hic kaba bir dil degil. Dili bilmediginiz icin kaba geliyor olabilir.

DC isminiz nerde hocam :D
Dogru yazmayi unutmusum.
﴾©ƑȒṦƬꞠꞪꝌꞨꞱ®﴿#7412

Yeni konular

Geri
Yukarı