Nasıl ayrı eve çıkabilecek güce gelebilirim?

725064

Picopat
Makaleler
2
Artık mecbur kaldığım için bir şeyler yapmam lazım. Ailemle aram çok fena problemli olduğu (şiddet seviyesine geldi) için artık evden çıkmak istiyorum. Reşit olalı 2 yıl oldu. Şu an kalacak yerim bile yok. İstanbul'da akrabamda yaşıyorum geçici süreliğine. İşim de yok. Biliyorsunuz asgari ücretle kirada falan oturmak da imkansız işi ama burada 1-2 aydan fazla da kalamam. Ne yapabilirim? Tek başıma uyuyabileceğim, telefonumu şarj edip temel ihtiyaçlarımı görebileceğim güvenli bir tane oda olsa bile yeterli. Nasıl bir yol izleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Seni anlamıyorum.. Bu devirde yapabileceğin en iyi şey internet yolu ile para kazanmak

Seni anlamıyorum. Bu devirde yapabileceğin en iyi şey internet yolu ile para kazanmak.

İnternetten bir şey satmamı öneriyor iseniz hiçbir şey yapamam maalesef ki. Sözde aile denen kişiler arkamda asla olmuyor. En azından kendimi geliştirip kendi işlerimi kuracak bir meslek ya da güzel getirisi olan ne yapabilirim? Sınırlı vaktim var gitmem lazım. Kafanızı bulandırıyorsam kusura bakmayın çok zor durumdayım.

İnternetten bir şey satmamı öneriyor iseniz hiçbir şey yapamam maalesef ki. Sözde aile denen kişiler arkamda asla olmuyor. En azından kendimi geliştirip kendi işlerimi kuracak bir meslek ya da güzel getirisi olan ne yapabilirim? Sınırlı vaktim var gitmem lazım. Kafanızı bulandırıyorsam kusura bakmayın çok zor durumdayım.
Yok hocam estağfurullah.. Aileniz hakkında birşey demek üstüme düşmez ancak kendi işinizden ziyade kafe tarzı biryer lerde çalışmayı deneyin en azından paranızı biriktirirsiniz.. Zamanınız kısıtlı galiba onun için birşey diyemem aklıma gelmedi

Yok hocam estağfurullah.. Aileniz hakkında birşey demek üstüme düşmez ancak kendi işinizden ziyade kafe tarzı biryer lerde çalışmayı deneyin en azından paranızı biriktirirsiniz.. Zamanınız kısıtlı galiba onun için birşey diyemem aklıma gelmedi
Ve okuyor musunuz

Yok hocam estağfurullah. Aileniz hakkında bir şey demek üstüme düşmez ancak kendi işinizden ziyade kafe tarzı bir yerlerde çalışmayı deneyin en azından paranızı biriktirirsiniz. Zamanınız kısıtlı galiba onun için bir şey diyemem aklıma gelmedi.

Böyle olsun ben de istemem ama buna mecbur ettiler ben artık böyle muameleler görmek istemiyorum her gün her gün aynı muhabbetler. Şiddet gördüğüm zamanlar da oluyor. Şikayet etsem zaten bir şey olmayacağından adım kadar da eminim. En iyisi bir yere çıkmak ama böylesi de çok hızlı oldu. Acaba yurtta falan diyecektim orada da galiba bir ben eksiğim ( odaların aşırı dolu olmasından bahsediyorum ).

Belki yatılı otel işi olabilir, sonrasında orta öğretim veya yüksek öğretim mezunu isen onun KPSS sınavına girip kırsal yerlere yerleşebilirsin, kirası bir nevi uygun olur.

Meslek lisesi mezunuyum ama mesleğimle alakalı bir şey öğreten yok.

Ve okuyor musunuz?

Şu an mezun ve boş durumdayım sermaye namına bir şey de yok. Yakında elimdeki telefonu, hattı, bilgisayarı ve eşyaları bile alacaklar.

Böyle olsun ben de istemem ama buna mecbur ettiler ben artık böyle muameleler görmek istemiyorum her gün her gün aynı muhabbetler. Şiddet gördüğüm zamanlar da oluyor. Şikayet etsem zaten bir şey olmayacağından adım kadar da eminim. En iyisi bir yere çıkmak ama böylesi de çok hızlı oldu. Acaba yurtta falan diyecektim orada da galiba bir ben eksiğim ( odaların aşırı dolu olmasından bahsediyorum ).
Anladım hocam durumunuza üzüldüm yanlış anlaşılmasın gerçekten yardımcı olmak isterim hangi şehirde oturuyorsunuz? Ve yurt fiyatlarıda oldukça pahalı hocam dediğim gibi bu devirde artık herşey zor bir su bile 10 tl hatta dahada fazla neyse iş konusuna gelirsekde dediğim gibi kafe tarzı yerlerden başlamanı tavsiye ederim...

Şu an mezun ve boş durumdayım sermaye namına bir şey de yok. Yakında elimdeki telefonu, hattı, bilgisayarı ve eşyaları bile alacaklar.
Yapma ya almaları gerçekten saçma hangi meslek lisesinde okudun yani mesleği neydi bölümü

Galiba seneye orta öğretim KPSS sınavı vardı, ona girip memur olarak atanmayı hedefleyebilirsin.

Kalacak yer olarak sadece yatılı otel işi geldi aklıma, belki yatılı özel güvenlik işi de vardır ama onun için özel güvenlik sertifikası lazım.
İşkur indirip yatılı işlere bakabilirsin, illaki bir şeyler eksik olur ama mecbursan katlanacaksın.

Anladım hocam durumunuza üzüldüm yanlış anlaşılmasın gerçekten yardımcı olmak isterim hangi şehirde oturuyorsunuz? Ve yurt fiyatları da oldukça pahalı hocam dediğim gibi bu devirde artık her şey zor bir su bile 10 TL hatta daha da fazla neyse iş konusuna gelirsekde dediğim gibi kafe tarzı yerlerden başlamanı tavsiye ederim...

Yapma ya almaları gerçekten saçma hangi meslek lisesinde okudun yani mesleği neydi bölümü.

Makine bölümünden mezun oldum. Çalışırım yeter ki param zamanında yatsın ve bilmediğim şeyleri de öğretsinler. Ama insanlar usta gözüyle bakıyor. İstanbuldayım şu an.

Makine bölümünden mezun oldum. Çalışırım yeter ki param zamanında yatsın ve bilmediğim şeyleri de öğretsinler. Ama insanlar usta gözüyle bakıyor. İstanbuldayım şu an.
Ben bursada yım hocam burada olsanız beraber konuşur ederdik belkide iş bulurduk :) makine bölümünde iş bulmak zor ya ben muhasebe okuyorum umarım kazanırım, makine okudu iseniz araştırdınızmı nerelerde çalışa bilirsiniz felan? Çok bilgiö yok hatam var ise kusura bakmayın

Yeni konular

Geri
Yukarı