Nasıl bir Almanca öğretmeni?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
• Atatürk İlkelerini sahip olduğu çağlar üstü aydınlanmacı, demokratik ve evrensel yönleriyle benimsemiş,
• Gerek Almanca'nın kullanımı, gerekse Alman Dili ile ilgili gerekli bilgilerle yeterince donatılmış,
• Çağdaş öğretme yöntemlerini, yollarını bilen, öğretebilme becerisi kazanmış,
• Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan eğitim- öğretim programları çerçevesinde öğrencilerine alanı ile ilgili bilgi, beceri ve tutumlar kazandırabilen, bunun için uygun öğrenme ortamlarını hazırlayabilen,
• Öğrencilerin başarılarını nesnel-bilimsel ölçütlerde değerlendirebilen ve başarıyı arttırıcı önlemler alabilen, mesleğindeki gelişmeleri izleyen ve bunları öğretim programlarına yansıtmaya çalışan,
• Çok yönlü düşünme ve davranma alışkanlığı ve kültürel zenginlik kazanmış olan,
• Yabancı olana hoşgörülü yaklaşabilen, iki kültür arasında önyargısız değerlendirmeler yapabilen, kültürler arası iletişim ilkesini benimsemiş,
• Öğrencisini bilgi çağının koşullarına uygun bir birey olarak yetiştirmeyi ana hedeflerinden biri olarak görebilen,
• Öğrencisine yaşam boyu öğrenme yolunu açan, bilginin kaynağına nasıl ulaşabileceğini, yabancı dili öğrenmeyi öğreten bir yabancı dil öğretmeni yetiştirmektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı