Nasıl bir kariyer planı seçmeliyim?

Edmond dantes

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Dijital Tasarımcı
Selam arkadaşlar,

7 yıldır dijital tasarımcı olarak çalışmaktayım. Graphic design, web tasarım gibi birçok alanda önemli deneyimlerim oldu.

Yaklaşık iki aydır bir start up şirkette senior designer olarak çalışmaya başladım. Ancak içeride pek mutlu değilim yoğun bir şekilde çalışıyorum ve benden daha da yoğun çalışmam bekleniyor. Bu durumun konuşularak çözüleceğini pek sanmıyorum çünkü konuşmayı denedim ve bir sonuç alamadım. Önceden görüşmekte olduğum yabancı bir firma vardı tekliflerini reddetmiştim bu şirkete başladığım için. Ancak çok daraldığım için bu firmaya tekrar yazdım ve tekliflerini değerlendirmek istediğimi söyledim. İşe alım görevlisi neden kararımın değişitini ve eğer tekrar görüşme yapacaksak bu sefer kabul edeceğimden emin olmak istiyor. Nasıl cevap vereceğimi bilemiyorum. Bunun haricinde başvuruda bulunduğum iki ayrı şirket daha var ve dönüşlerini bekliyorum ne zaman dönüş yapacaklarından emin değilim. Şu an genel olarak bu durumum kafamı çok karıştırıyor ne yapacağımı bilemiyorum. Bana biraz fikir verebilir misin?

Daha rahat olduğuna eminseniz diğer şirkete geçebilirsiniz. Tabi maaş farkı vs. vardır sizin bileceğiniz iş. Ama her şey sizin istediğinize göre de olmayabiliyor tempolu çalışmak her firmada var.

Selam arkadaşlar,

7 yıldır dijital tasarımcı olarak çalışmaktayım. Graphic design, web tasarım gibi birçok alanda önemli deneyimlerim oldu.

Yaklaşık iki aydır bir start up şirkette senior designer olarak çalışmaya başladım. Ancak içeride pek mutlu değilim yoğun bir şekilde çalışıyorum ve benden daha da yoğun çalışmam bekleniyor. Bu durumun konuşularak çözüleceğini pek sanmıyorum çünkü konuşmayı denedim ve bir sonuç alamadım. Önceden görüşmekte olduğum yabancı bir firma vardı tekliflerini reddetmiştim bu şirkete başladığım için. Ancak çok daraldığım için bu firmaya tekrar yazdım ve tekliflerini değerlendirmek istediğimi söyledim. İşe alım görevlisi neden kararımın değişitini ve eğer tekrar görüşme yapacaksak bu sefer kabul edeceğimden emin olmak istiyor. Nasıl cevap vereceğimi bilemiyorum. Bunun haricinde başvuruda bulunduğum iki ayrı şirket daha var ve dönüşlerini bekliyorum ne zaman dönüş yapacaklarından emin değilim. Şu an genel olarak bu durumum kafamı çok karıştırıyor ne yapacağımı bilemiyorum. Bana biraz fikir verebilir misin?
Start-up'lar bir yatırımı dönüştürmek üzere kurulurlar ve bu dönüşüm için çalışanlara esneklik sağlamama ihtimalleri yüksektir. Dönüşüm tamamlandığında kazan/kaybet ikilemi standarttır bu sistemde.

Diğer firma ile tekrar görüştüğün için, bir adım geride başlıyorsun ancak kendini mutlu ve verimli hissedeceğine inanıyorsan start-up'tan istifanı verip geçebilirsin düşünmeden.

Hissetmiyorsan, bulunduğunda yerdeki iş ve verebileceklerinle gidebileceğin yerdeki iş ve verebileceklerini gözden geçir - senden istenen karşılığında sende ne kazanıyorsun kısmını çözersin.

Eğer ödemelerin varsa, onları hesaba katmayı unutma - kredi, borç v.b, çünkü geçişle beraber maaşın yatacaktır.

2 Hafta önce yurtdışından bir iş aldım, 1 haftamın içinden geçti, parası sebebiyle tamam dedim - daha önce çalışmadığım bir müşteri ve sektör olduğu için öğrenmeme sayıyorum parayı, bir sonrakinde çalışırken daha tecrübeli yaklaşacağız mesela hizmet ihtiyacı olan ve hizmeti karşılayan olarak.

Geri
Yukarı