Nasıl bir site oluşturabilirim?

• Konuyu başlatan DGDev
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 729

DGDev

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi akşamlar internette Wix, GO daddy gibi programlar gördüm. Hiçbirini sevmedim. Ve aklımda şu soru oluştu;
Acaba site yapma siteleri nereden yapıldı?
Hazır siteleri kullanmayı sevmem. Ama kendime ait bir site oluşturmak istiyorum şimdiden cevaplarınız için teşekkürler:).

Öncelikle herkese iyi akşamlar internette Wix, GO daddy gibi programlar gördüm. Hiçbirini sevmedim. Ve aklımda şu soru oluştu;
Acaba site yapma siteleri nereden yapıldı?
Hazır siteleri kullanmayı sevmem. Ama kendime ait bir site oluşturmak istiyorum şimdiden cevaplarınız için teşekkürler:).
Tam olarak soruyu anlayamadım. Site yapma siteleri nereden yapıldı derken nasıl yapıldı onu mu soruyorsunuz yoksa hangi dil ile yapıldı onu mu soruyorsunuz?

Normalde HTML CSS kullanarak ön yüzün kozmetiği yapılır. Fakat bu bazen oldukça uğraştırdığı için insanlar hazır ürünleri kullanır. Yani sıfırdan bir buton tasarlamakla uğraşmak yerine beğendiği bir butonun kodunu kopyalayarak* sitesine uyarlar. Site yapmak kadar tasarımda uğraştırır. Sana tavsiyem YouTube gibi bir yerden site yapmayı öğrenebilir ardından kozmetiğini halledebilirsin.

* : Bazı hazır ürünler paralıyken bazıları ücretsiz oluyor.

En basit şekilde WordPress ile yapabilirsiniz. WordPress ücretsizdir ancak ücretli temaları da vardır. Technopat'ta WordPress ile yapılmış. Yine de HTML, CSS, JS bilmen lazım. Niye diyecek olursan siteyi gönlünce kişiselleştirmen ve ilerlettikçe ayakta tutmak için gerekliler.

Geri
Yukarı