Nasıl Çift monitör kullanılır?

• Konuyu başlatan bfbt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 918

bfbt

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı çift monitör ile kullanmak istiyorum. Ancak nasıl yapacağım hakkında çok fazla bilgim yok. Örneğin bu konudaki kilit ekipman işlemci mi, ekran kartı mı, anakart mı bilmiyorum. Veya mevcut ekipmanların destekleyip desteklemeyeceğini de bilmiyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Herkese iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kilit ekran ekran karti, monitorlerinin girisleri ile ekran kartindaki girislerin uyumlu olmasina dikkat etmelisin. Eger uyumlu degillerse donusturu alabilirsin veya bir uctan baska uca (DVI - HDMI gibi) kablo da kullanabilirsin. Oldukca basit bir eylem, ikinci monitorunu de ekran kartina bagla, guc kablosunu bagla, monitoru ac sistemin otomatik algilayacaktir zaten.

Reis çok unsur var ama yavaş yavaş anlatayım. Öncelikle monitörün çıkışı HDMI diyelim ikinciside display diyelim. Ekran kartında 2 portta olması lazım. Ya da bir monitörün DVI biriside VGA. Bu portlarında ekran kartında olması lazım. Kısaca bu. Ve ekran kartının GB ne kadar yüksek olursa okadar iyi. Biraz sistem yorar +dan monitör.

Ekran kartında ve monitör üzerinde aynı girişler olmalı. Yoksa bile dönüştürücü alıp kullanabilirsin. Monitör eklemek sistemi neredeyse fark edilmeyecek düzeyde yorar fakat ekran kartının durumuna bağlı bu olay.

Reis çok unsur var ama yavaş yavaş anlatayım. Öncelikle monitörün çıkışı HDMI diyelim ikinciside display diyelim. Ekran kartında 2 portta olması lazım. Ya da bir monitörün DVI biriside VGA. Bu portlarında ekran kartında olması lazım. Kısaca bu. Ve ekran kartının GB ne kadar yüksek olursa okadar iyi. Biraz sistem yorar +dan monitör.

Bende 2060S ROG STRIX var yapabilir miyim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı