Nasıl çizim yeteneği kazanırım?

Önerdiğiniz kanal veya sayfa var mı bu konuda? Sıfıra yakın bir yerlerdeyim, dijital tasarımda iyileşmem lazım. Günde 40-60 dakika ayırabilirim.
Elle çizebiliyorsan, dijitalde çizmeyi öğrenmen yarı süresine ulaşır, gerisi programı anlama kabiliyetidir. Yani elle çizebiliyor musun?

Elle çizebiliyorsan, dijitalde çizmeyi öğrenmen yarı süresine ulaşır, gerisi programı anlama kabiliyetidir. Yani elle çizebiliyor musun?
Maalesef o da yok. Öğrenim hayatımda boşa inek olduğuma üzülmek yerine bir yerlerden başlamak istiyorum. Elle çizim olmadan dijitalden başlanır mı?

Maalesef o da yok. Öğrenim hayatımda boşa inek olduğuma üzülmek yerine bir yerlerden başlamak istiyorum. Elle çizim olmadan dijitalden başlanır mı?
Dijitale başlamadan elle eğitirsen, dijitaldeki öğreneceğin süre kısalır. Hata yaparak öğrenirsin çizimde, çizerek, CTRL Z ile değil. Bu yüzden orjinal çizimler az mesela dijital dünyada.

Önerdiğiniz kanal veya sayfa var mı bu konuda? Sıfıra yakın bir yerlerdeyim, dijital tasarımda iyileşmem lazım. Günde 40-60 dakika ayırabilirim.

Küçük yaştan başlamak lazım olurdu aslında ben 4. sınıfta çok fazla kitap okur çok fazla da çizim yapardım kitap okumam herhangi bir metini hızlı okumama, anlamama, insanlarla çok rahat iletişim kurmaya ve diksiyona katkı sağlarken resim çizme de bir yerde hayal dünyamı geliştirdi önce rastgele bir çizik atarsın sonra o cizikten insan yaparsın araba yaparsın dağ bağ bahçe yaparsın eline kalemi aldıktan sonra her şey olur.Bu dediğim resim çizme ve kitap okumaya 6 yıldır aralıksız devam etseydim çok daha iyi yerlere gelirdim yine ara ara yapmaya çalışıyorum.

Dijitale başlamadan elle eğitirsen, dijitaldeki öğreneceğin süre kısalır. Hata yaparak öğrenirsin çizimde, çizerek, CTRL Z ile değil. Bu yüzden orijinal çizimler az mesela dijital dünyada.

Bu doğru CTRL Z ile başlayıp ona alışırsan dijital harici yapman gerektiğinde sıkıntı çekebilirsin en azından elini alıştırman faydalı olur normalden başlayıp dijitale geçince alışma sürecin programı öğrenmek dışında çok kısalır.

Elle en azından sevdiğiniz çizimleri kopyalamaya başlayın. Ben lisede başladım çizime, haftada 2 kere oturup, her oturuşumda 4-5 saat harcıyordum. Dijitale gerçekten başlayabilecek kadar güven kazanmam yaklaşık 1-1,5 senemi aldı.

Başta ise çizim tableti almanızı asla önermem, en azından 3-4 ay mouse ile acı çekmenizi öneririm. Hevesle baştan pahalı çizim tableti alıp 2-3 kereden daha fazla kullanmayıp çizimi tamamen bırakan çok kişi gördüm, paranızı burda boşa harcamayın. Çizim tableti iyi çizmeye başlayacağınız anlamına gelmez.

Bu 3-4 ayda kullandığınız program ile içli dışlı olmayı öğreneceksiniz, katmanları kullanmayı öğreneceksiniz ve bütün çizimlerinizin ilk taslaklarının gözünüze kötü görüneceğini anlayacaksınız (ki tamamen doğaldır).
Bu 3-4 ayı merakınız ile atlatırsanız o zaman çizim tableti bakmaya başlayın.

Son düzenleme:
Elle en azından sevdiğiniz çizimleri kopyalamaya başlayın. Ben lisede başladım çizime, haftada 2 kere oturup, her oturuşumda 4-5 saat harcıyordum. Dijitale gerçekten başlayabilecek kadar güven kazanmam yaklaşık 1-1, 5 senemi aldı.

Başta ise çizim tableti almanızı asla önermem, en azından 3-4 ay mouse ile acı çekmenizi öneririm. Hevesle baştan pahalı çizim tableti alıp 2-3 kereden daha fazla kullanmayıp çizimi tamamen bırakan çok kişi gördüm, paranızı burada boşa harcamayın.

Bu 3-4 ayda kullandığınız program ile içli dışlı olmayı öğreneceksiniz, katmanları kullanmayı öğreneceksiniz ve bütün çizimlerinizin ilk taslaklarının gözünüze kötü görüneceğini anlayacaksınız (ki tamamen doğaldır).
Bu 3-4 ayı merakınız ile atlatırsanız o zaman çizim tableti bakmaya başlayın.

Beni tarif etti bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı