Nasıl CS:GO E-Sporcusu olunur?

Bende 14 yaşındayım ve 200 winim var oyunu 3 yıldır (2 de olabilir) hala silver 3 üm ve tüm oyunlarda takımımın birincisi oluyorum ve çok saçma 200 winle silver 3 ne. Takım kurcaksan gelebilirim

ESEA'da rankı çok iyi olanlar, yıllarını verenler e-spor'cu olamıyor. Sen oyun ölmeye başlarken gelip soruyosun ki e-spor'cu nasıl olunur? Önce bi face it'de iyi bi rank'a sahip ol, prof'larla maç at, ondan sonra düşünürsün e-spor'u.

Bende çok CS oynayan biriyim ama benden tavsiye bu işlere PUBG gibi yeni oyunlara başvur. CS artık pek popüler değil eskisi gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence e sporcu olma cok stresli bir is okul hayatında etkilenebilir calis para kazan derim hani babalarin bir sozu vardir ya yap ama hobi olarak yap cok
Gelismek istiyorsan ESAE al orda oyna hile trol noob olmuyor oralarda

Arkadaşlar biliyorum konu biraz eski kalmış ancak yine de genel bir cevap vereyim. ESEA veya FACEIT üzerinde, profesyonellerle çok kez oynamış bir tanıdığımın sözcüsüyüm. E-sporcu olabilmeniz için (CS için konuşuyorum) fazla kasıntı olmanıza gerek yok. Demek istediğim, evet yıllarını verip yükseklerde oynayan çok insan var ve e-sporcu olamıyorlar çünkü odakları yanlış. E-sporcu olabilmek için ilahi bir aimbot aime ihtiyacınız yok, beyninizin algıladığı anda o adam ölecekmişcesine bir aim yapmanıza da gerek yok. E-spor arena maçlarını iyi analiz edebiliyorsanız zaten bazen kendiniz bile ben olsam vururdun dediğiniz olmuştur. Bu işi yapan adamlar duvar hilesi kullanırcasına vuruşlar yapabiliyorlar çünkü tecrübeden dolayı sizin nerede konumlanmış ve rakibi bekliyor olduğunuzu bilebilecek düzeyde insanlar ve bu işin temeli yetenek değil pratiktir. Yetenek kendinizi limitlediğiniz bir karakter meselesidir sadece. Herkes scream gibi xantares gibi oyun oynayabilir hatta daha iyisi bile olabilir. Bu işin sırrı taktik ve pratiktir. E-spor arenada oynanan tüm roundlar ve geçen saniyeler sayılır ve bulunan saniyelere göre Utility kullanılır. Düşman rakibin taktiklerine karşı taktik kullanılır, yani kimse sizin alışık olduğunuz mm oynanış stili olan bireysel Utility ve kda oranlama hedefinde sahip değildir. Kimse ben şu adamı vuracağım diye düşünmez, amaç görev yapmaktır. Bu tarz taktik ve strateji senaryoları saymakla bitmez çünkü her haritada binlerce nokta vardır. Bu tarz insanlar karşı rakip bir sis bombası fırlattığında nereye ve ne zaman ve neden fırlatıldığını bilebilen ve hesaplayan oyunculardır ve bunu saliseler içinde bilebilecek pratiğe sahip olduklarından onları ekran başında görebilirsiniz. Yani özetle, bir sektörde gelişmek, bir yerlere gelebilmek istiyorsanız, dünyanın genel kuralı olan istek, azim ve zamana ihtiyacınız olacak. Kaldı ki bu insanlar günde en az 6 saat CS oynuyorlar şu anki durumları iyi olsa bile. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kısaca bu bir satrançtır ve karşınızdakini okuyabilmek zorundasınız. İyi sosyaller dilerim.

Geri
Yukarı