Nasıl daha iyi FIFA oynanır?

Vito Skaletta

Hectopat
Yer
Türkiye
FIFA 19 PC'ye karşı oynuyorum. Profesyonel zorluk seviyesinde oynadığımda çok kolay geliyor tek kale oynuyorum haliyle sıkıyor sonra. Bir tık yükseltince sanki ben yavaşlayıp rakip hızlı oynamaya başlıyor.

Pro seviyesinde iken oyuncularım iştahlı oynarken "Dünya Klası" seviyesinde aptallaşıyor, adeta topu istemiyorlar. Pas attığımda ya yerinde duruyor ya da geri adımlar atarak topun gelmesini bekliyorlar haliyle ciddi top kayıpları yaşıyorum rakipler ise kendi aralarında paslaşırken öyle yapmıyorlar oyuncu kendisine pas verildiğini görünce öne çıkıp topu kaptırmamaya çalışıyorlar.

Elbette Dünya klası seviyesinde rakiplerin öyle olmalarını bekliyorum da bizimkiler niye böyle saçmalıyor anlamadım. Bunun bir ayarı veya taktiği var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
FİFA 18 için de aynı durum geçerli. Benim oyuncular afedersiniz mallaşıyor öyle yüksek momentum oluyor ki attığım pas gitmiyor oyuncularım koşmuyor. Profesyonele çekiyorum çok kolay geliyor bu sefer de ne yapacağım bilmiyorum :D

Sürekli dünya klası seviyesinde oynamaya alış daha sonra üst seviyelere yükselt oyun çok yavaş geliyorsa ayarlardan hızı yükseltebilirsin inan bana alıştıktan sonra maç kaybetmezsin istersen origin den ekle 1-2 maç atalım.

FİFA 18 için de aynı durum geçerli. Benim oyuncular afedersiniz mallaşıyor öyle yüksek momentum oluyor ki attığım pas gitmiyor oyuncularım koşmuyor. Profesyonele çekiyorum çok kolay geliyor bu sefer de ne yapacağım bilmiyorum :D
Aynen bir de karşında çerez takım olsa dahi ceza sahasına girilmiyor etten duvar örülüyor adeta. 1 gol bulmak bile mucize.

Sürekli dünya klası seviyesinde oynamaya alış daha sonra üst seviyelere yükselt oyun çok yavaş geliyorsa ayarlardan hızı yükseltebilirsin inan bana alıştıktan sonra maç kaybetmezsin istersen origin den ekle 1-2 maç atalım.
Zaten hızlı oynuyorum. Tamam biraz zorlasın anlarım da şartlar eşit oynanmıyor ki Barcelona gibi takım Linyitspor’a dönüyor.

Chelsea ile The FA turnuvası düzenledim ilk rakip Morecambe’yi zor da olsa yendim ama Reading gibi düşük seviyeli rakibi 2 maçta da yenemeyerek elendim. Kadroda Hazard, Giroud ve Higuain gibi adamlar olsa bile kurtarmıyor.

Aynen bir de karşında çerez takım olsa dahi ceza sahasına girilmiyor etten duvar örülüyor adeta. 1 gol bulmak bile mucize.

Zaten hızlı oynuyorum. Tamam biraz zorlasın anlarım da şartlar eşit oynanmıyor ki Barcelona gibi takım Linyitspor’a dönüyor.

Chelsea ile The FA turnuvası düzenledim ilk rakip Morecambe’yi zor da olsa yendim ama Reading gibi düşük seviyeli rakibi 2 maçta da yenemeyerek elendim. Kadroda Hazard, Giroud ve Higuain gibi adamlar olsa bile kurtarmıyor.
Ben oyun hızından bahsetmiyorum oyun ayarlarından oyuncuların hızlanma ve sprint hızlarını ayarlayabiliyorsunuz.

Aynı durum online modunda da oluyor. 90 dakika tek kale oynayıp atak yap fakat gol olmayacaksa bir şekilde olmuyor ama adam tek atakta hiç çaba sarfetmeden ya dönen topta ya birilerine çarpıp önümde kalıp gol oluyor. Mesela maç bir takımın üzerine döndü diyelim tüm pasları geçiyor, tüm dönen toplar adama gidiyor, baskı yaptığında tüm topları basıp alıyor vb. anormal şeyler oluyor. Momentum diye adlandırdığımız şey çok garip.

Bu oyunun zorluk anlayışı böyle.
1 kademe bile artırsan rakibi azıcık güçlendiriyor, benim oyuncularımı ise 2-3 kat kötüleştiriyor.
Benim oyuncular bu kadar kötüleşince rakip azıcık güçlenmiş olsa bile çok güçlenmiş gibi hissettiriyor.
Sırf bu yüzden oyunu bıraktım çünkü zorluk ayarında dengesizlik var. Bir alt kademe çok kolayken bir üst kademe çok zor. Halbuki 2-3 alt kademe inince çok kolay olmalı onun üzerine 3-4 üst kademe çıkınca çok zor olmalı yani sadece 1 tane artırınca oyunun çok zor hale gelmemesi gerekiyor.

Hocam ut de güzel bi kadro kurduktan sonra online sezon veya fut champ oynayın ancak bu şekilde dünyanın farklı yerlerinden insanlar ile oynayarak gelişebilirsiniz. Ben de ilk başlarda dünya klasına çıkardığımda çok sıkıntı çekiyordum sonra online oynamaya başlayınca şimdi efsaneviyi 1-2 golle yeniyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı