Nasıl ders çalışılabilir?

utku_1311

Centipat
Daha fazla  
7. sınıfım, haftaya sınavlarım başlıyor ve şu an ders çalışma isteğim var. Matematiğim genel olarak kötü, ona yoğun olarak mı çalışmalıyım yoksa bütün derslerde eşit mi çalışmalıyım? Notlarım fen 85, mat 75, diğerleri Türkçe 90, diğerleri 100, ne yapmam lazım? Hayatımda hiçbir şekilde program yapmadım yapmayı da bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Matematik çalış güzel kardeşim. 7. sınıfta öğrendiğin matematik bilgin olmazsa hayatın boyunca matematikte başarısız olursun, toparlayamazsın diğer dersler genel olarak ezber, yapılabilir ama matematik öyle değil. Matematik çalış.

Matematik gene iyi fakat kötüyse tekrar yapın. 7. sınıfta gerek var mı programa bilmiyorum ama hedef koyabilirsiniz atıyorum Türkçe günlük 25 soru matematik 20 soru 5 yeni nesil fen 25 soru yapabilirsin üstüne başka derslerde eklersiniz. Tekrar yaparak pekiştirerek ve test yaparak ders çalışabilirsin. 25 dakika çalış 5dk mola yap 25dk çalış 15dk mola yapabilirsin mesela.

Matematiğe özellikle önem ver ama hepsini çalış. Notların varsa onları oku hatta yapabilecek zamanın varsa videolardan kitaplardan vs. notlarına eklemeler yap. Konu tekrarı dışında özellikle soru çözümüne ağırlık ver ki farklı soruları görüp çeşit öğrenesin.

Matematik çalış güzel kardeşim. 7. sınıfta öğrendiğin matematik bilgin olmazsa hayatın boyunca matematikte başarısız olursun, toparlayamazsın diğer dersler genel olarak ezber, yapılabilir ama matematik öyle değil. Matematik çalış.
Kesinlikle. Ortaokuldan Matemetiğin zayıf şekilde gidersen tüm eğitim hayatın boyunca Matematikle sorun yaşarsın.

Matematiğe özellikle önem ver ama hepsini çalış. Notların varsa onları oku hatta yapabilecek zamanın varsa videolardan kitaplardan vs. notlarına eklemeler yap. Konu tekrarı dışında özellikle soru çözümüne ağırlık ver ki farklı soruları görüp çeşit öğrenesin.

3.20 de eve geliyorum sonra gece 11'e kadar serbestim herhangi bir kursa gitmiyorum geçen sene dykm vardı eve 6 da geliyordum yemek falan derken saat 8 oluyordu şu an dyk vermiyor okul o yüzden eve gelince Full boşum.

Geri
Yukarı