Nasıl Ders Çalışma Motivasyonu Sağlanır?

Feaxy

Hectopat
Merhaba, 9. sınıf öğrencisiyim. Çoğu kişinin yaşadığı bir sorun olarak bende ders çalışamıyorum. Daha doğrusu hiçbir şekilde ders çalışma isteği gelmiyor. LGS senesinde de çalışmadığımdan dolayı OBP puanı ile bir Anadolu lisesine yerleştim. Genellikle "bugün çok fazla ders çalışacağım." dediğim günlerde eve geldikten sonra kendimi bilgisayar başında buluyorum. Kısacası oyun oynamayı bırakamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 9. sınıf öğrencisiyim. Çoğu kişinin yaşadığı bir sorun olarak bende ders çalışamıyorum. Daha doğrusu hiçbir şekilde ders çalışma isteği gelmiyor. LGS senesinde de çalışmadığımdan dolayı OBP puanı ile bir Anadolu lisesine yerleştim. Genellikle "bugün çok fazla ders çalışacağım." dediğim günlerde eve geldikten sonra kendimi bilgisayar başında buluyorum. Kısacası oyun oynamayı bırakamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Klasik ama: İrade. Masa başında kalmanın psikolojisine direnmek önemli.

Size önerim günde en az 5 dakika ders çalışarak başlamak. %80 ihtimal 5 dakikayı yetersiz bulup farkında olmadan 5 dakikadan daha fazla ders çalışacaksınız. Tabii başta 5 dakika veya 10 dakika ayarlamanızı öneririm. Bir de çok değil düzenli çalışmak önemlidir. O gün işlediğiniz konulara 5 dakika göz atsanız bile emin olun sizin için çok büyük avantaj olur.

Geri
Yukarı