Nasıl Discord botu yapılır?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Müzik botu yapmak istiyorum her botun eksik bir yanı var. Kodlamaya da yeni başlayacağım ama. Hangi program Discord müzik botu yapmaya daha müsait? Ve nasıl yapacağım yani ekleyeceğim Discord'a? Çok geliştirince once kendi sunucularıma arkadaşlarımın sunucularına sonrada Türkiye'ye sonra da İngilizcem gelişince de dünyaya sunma gibi bir şey kurdum bana yazılıma başla diyen bir abi ile. Mantıklı gördü o da yapabilirsin diye bu dediğim şey Python'da yapılır mı? Bir konuda JS kullanımı ve JS ile bot yapımı gördüm, bu olur mu?

Son düzenleme:
Yapılır, ama çevrede çok fazla müzik botu var zaten. Eğer ben farklı bir şey yapacağım botu globale açacağım diyorsan diğer botlardan farklı içerikler sunmalısın.

Discord developer Tool'dan bot açıcaksın ve işe başlacaksın, burada anlat anlat bitmez. YouTube'dan video izleyerek basit işlere girebilirsin.

Bu arada yaparken lütfen unutma artık prefixli botlar tercih edilmiyor, biraz zor gelir ama yapıma slash komutları ile başla. (/)

Python için discord.py var, ne kadar hızlı olur orasını bilemem, genelde bot için JavaScript ve py kullanılıyor. Ben C#'da yapmıştım mesela, C++'da bile var yapmak için library.

Yapılır, ama çevrede çok fazla müzik botu var zaten. Eğer ben farklı bir şey yapacağım botu globale açacağım diyorsan diğer botlardan farklı içerikler sunmalısın.

Discord developer Tool'dan bot açıcaksın ve işe başlacaksın, burada anlat anlat bitmez. YouTube'dan video izleyerek basit işlere girebilirsin.

Bu arada yaparken lütfen unutma artık prefixli botlar tercih edilmiyor, biraz zor gelir ama yapıma slash komutları ile başla. (/)

Python için discord.py var, ne kadar hızlı olur orasını bilemem, genelde bot için JavaScript ve py kullanılıyor. Ben C#'da yapmıştım mesela, C++'da bile var yapmak için library.
Yani mesela Hydra nın youtube seçeneği yok yani bazı durumlardan kapatıldı, ProBot ise bazı sunucularda ayarları bozuk olarak geliyor ve bilmiyorum sorcam insanlara bir müzik botunda gördüğünüz eksikler ney diye. Bu cevaptan anladığım Python`dan daha basit discord.py webi var diye ve genelde bot için JavaScript ve py diyorsunuz. JavaScript JS mi? Uzantılara hakim değilim pek. C# ve C++`da ne gibi farklılıklar var. Hangisinin dili daha kolay yeni birisi için ve hangisi daha uygun müzik botu yapmaya. Mesela başka botlardan gördüğüm müzik zamanını gösteriyordu ve benim aklıma şöyle bir fikir var şarkılar konusunda onuda insanlara sorcam yapılması çok zorsa yapmicam ama emek vereceğim.

Hangisinin dili daha kolay yeni birisi için ve hangisi daha uygun müzik botu yapmaya.

Bunun dili yok her şekilde yapabilirsiniz. Müzik linki için müziği ses kanalına vermek gerekiyor, bunun için C#'da lavalink var. Diğer diller için bu kütüphane var mı bilmiyorum.

YouTube seçeneği yok.

YouTube müzik botlarına izin vermiyor, müziği Spotify | Deezer | SoundCloud gibi yerlerden çekebilirsiniz onun yerine.

Bu cevaptan anladığım Python'dan daha basit discord.py webi var diye ve genelde bot için JavaScript ve py diyorsunuz.

Benim gözlemlediğim kadarıyla discord.js daha elegant/hızlı diğer py kütüphanelerinden. tabii hangi dile aşınasanız onla yapmanız daha iyi olur.

Evet.

Geri
Yukarı