Çözüldü Nasıl e-Devlet hesabı açabilirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LutherHere

Decipat
Daha fazla  
Merhaba ben 16 yaşındayım bazı sebeplerden kendime e-Devlet hesabı açmam lazım. Nasıl açabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
18 yaşından büyük olunca açılıyor diye biliyorum.
Hayır, 15 ve 15 yaşının üstündekiler alabiliyor. PTT'ye gitmen gerekli.

Kimler e-Devlet Şifresi Alabilir?​

15 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, mavi kartlılar ve yabancılar üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğini (nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi) ibraz ederek şahsen ya da vekaleti olan kişi aracılığıyla (vekalette e-Devlet Şifresi almaya yetki olduğuna dair ibare bulunmalıdır) başvuru yaptıklarında PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerinden e-Devlet kapısı şifrelerini alabilirler.
Anladım fotoğrafınız ile de dedinizde orayı anlamadım anlatır mısınız?

Tabii ki.

Banka hesabınız mevcut ise bankanıza giriş yapıp e-Devlet'e giriş yap seçeneğinden ilerleyin ve orada bir parola oluşturun. Banka hesabınız yok ise herhangi bir PTT'ye fotoğraflı T.C. Kimlik kartınız ile gidip e-Devlet şifrenizi alabilirsiniz.

Fotoğrafı bulunan T.C. Kimlik kartı ile gidin demek istemiştim. Bazı 18 yaş altı kişilerin kimliklerinde fotoğraf bulunmayabiliyor.

Geri
Yukarı