Nasıl e-spor lisansı alınır?

Kendin çıkartabilirsin. Geçen yıllarda bende kendime çıkartmıştım ama kullanmadım. Hatırladığım kadarıyla birkaç belge ve fotoğraf ile gençlik ve spor ilçe müdürlüklüklerinden çıkartabiliyorsun. Şuan tam olarak hatırlamıyorum ama genel olarak yukarıda anlattığım gibi durum.

Tek başına lisans çıkartmak bir işe yaramayabilir. Kendinizi takımlara göstermeniz lazım. Bunun için de Faceit veya ESEA'de yüksek ranklarda olmalısınız. Genelde FPL-C ve Faceit Pro League'deki oyuncular takımlardan teklifler alıyor. Eğer ciddi düşünüyorsanız bayağı ciddi çalışmanız gerekecektir ki buralara gelebilesiniz.

Tek başına lisans çıkartmak bir işe yaramayabilir. Kendinizi takımlara göstermeniz lazım. Bunun için de Faceit veya ESEA'de yüksek ranklarda olmalısınız. Genelde FPL-C ve Faceit Pro League'deki oyuncular takımlardan teklifler alıyor. Eğer ciddi düşünüyorsanız bayağı ciddi çalışmanız gerekecektir ki buralara gelebilesiniz.

İleride gideceğim üniversitenin takımına girmeyi düşünüyorum okulumu aksatmamam maalsef yaz tatillerinde çalışabilirim o da ne kadar etkili olursa :( .

Biraz da gideceğiniz üniversiteye bağlı. Eğer e-spor işlerinde tanınan bir okulsa orada kendinizi göstererek daha iyi yerlere gelebilirsiniz.

Ciddi düşünmüyorsan hiç uğraşma.

Gençlik ve spor ilçe müdürlüğü sicil lisans ofisine gidin yanınızda vesikalık ve kimlik olsun size belge verecekler doldurun gerisini hallederler.

Geri
Yukarı