Nasıl fiber başvurusu yapılır?

rusensenkal

Hectopat
Sokağımda fiber var fakat binama port gelmediği için DSL dahil abonelik vermiyor Türk Telekom bana. Port olsa fiber alacağım halbuki. Port başvurusu nasıl yaparım? (binada 10 daire var)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sokağımda fiber var fakat binama port gelmediği için DSL dahil abonelik vermiyor Türk Telekom bana. Port olsa fiber alacağım halbuki. Port başvurusu nasıl yaparım? (binada 10 daire var)
Dilekçe hazırlayıp bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim etmelisiniz hocam. Ben dilekçe vasıtasıyla VDSL'den fibere geçtim. Geçiş sürecimi anlattığım konuyu okumak isterseniz: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Haricinde sormak istediğiniz başka bir şey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Dilekçede bina sakinlerinden imza topladın mı? Veya toplamak işe yarar mı?
Açtığım konuda dilekçenin fotoğrafını da ekleyerek nasıl bir dilekçe hazırladığımı göstermiştim ama yine de sorunuza cevap vereyim.

Evet, bina sakinlerinden imza aldım. Ama sadece sabit internet kullananlardan aldım. Aslında kullanmayanlardan da alsam bir zararı olmazdı ama onlardan imza almadım.

İmza toplamak elbette işe yarar çünkü toplu imza, toplu bir başvuru mahiyetindedir. Dolayısıyla ne kadar çok imza toplanırsa o kadar iyi olur.

2 3 gün önce açık kapıya yazmıştım. Daha valiliğe iletilmeden bir de dün twitter üzerinden tt desteğe yazdım. Dün akşam aradılar ve detaylı bilgi aldılar benden. Az önce tekrar aradılar ve bölgeniz için fiber ve vdsl projesi onaylandı dediler. Umarım vdsl olmaz da direkt fiber olur

Geri
Yukarı