Nasıl format atılır?

Fuat Çil

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle format atmak için yardım istediğimde herkes bu 2 videoyu attı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Benim anladığım önce Windows 10'lu USB hazırlıyoruz. Sonra format atıyoruz. En son olarak Windows 10'umuzu kurarak işlemi bitirmiş oluyoruz fakat kimse bana 2. adımı doğru düzgün söylemedi. Format nasıl atacağım tam olarak? Windows 10 kullanıyorum. Laptop Casper Excalibur G850. tam olarak nasıl format atıyoruz? Detaylı anlatırsanız sevinirim, umarım bugün ilk kez format atmayı beceririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle format atmak için yardım istediğimde herkes bu 2 videoyu attı:

Şu video daha yeni. Aşağıdaki videoya göre talimatları izleyerek format atabilirsiniz:

USB'yi hazırlıyorsunuz. USB üzerinden boot ediyorsunuz. Orada "İleri" diye diye disk seçme yerine geliyor ve oradan indirmek istediğiniz diski seçip biçimlendir diyorsunuz. Biçimlendirdikten sonra disk boş gözükecek gene aynı yerde, onu seçip gene "İleri" diyerek kurulumu tamamlıyorsunuz.

Sizin bahsettiğiniz 2. Adım diye bir şey yok. Bu işlemleri tamamladığınız zaman format atılmış olur. Geriye kalan sürücüleri ve sık kullandığınız yazılımları kurmak.
Dediğiniz tam anlayamadım bende şimdi kullanışmış HDD ve SSD var ve Windows 10'da kurulu ben USB'den SSD'ye Windows 10'u kursam format atmış mı olacağım ?
W10 HDD içinde.

Geri
Yukarı