Nasıl İngilizce öğrenebilirim?

Çok zor da değil hocam, ben ingilizcede sadece dediklerimi yaparak İstanbul birincisi olmuştum bir ara.
Gerçekten mi? Daha önce bu şekilde öğrenen gördüm lakin ileri seviyede ilk defa sizle karşılaşıyorum. Dediklerinizi bende yapacağım 5-6 yıl sonra konuşma fırsatımız olursa durumumu bildiririm. :)

Arkadaşlar 8. sınıfım(orta son) ingilizcem pek yok (yazılımcı olmak istiyorum) durumumu bile anlatamıyorum. Oyunlarda filmlerde dizilerde vs. birkaç kelime biliyorum. Türkçe alt yazılı film dizi izleyerek ve oyunları İngilizce oynayarak Discord'da dil sunucularında konuşarak cihazlarımı İngilizce kullanırsam ingilizcem iyi seviyeye gelir mi?
Uzun anime serileri var dizilerdense daha uzun olurlar. Seviyorsanız İngilizce dublaj her ne kadar kötü olsa da bu kadar büyük serüvenlerde bütün kelimeler geçiyor neredeyse. İngilizce dublaj Türkçe altyazı izleyebilirsiniz.

Telefon bilgisayar gibi cihazları İngilizce kullan onun dışında oyun oynuyorsan oyunları İngilizce oyna ve busuu gibi dil uygulaması ekstradan kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı