Nasıl İngilizce öğrenebilirim?

selimtti

Decipat
Yer
Beyazsaray
İngilizce öğrenmek istiyorum fakat kısa, öz anlatımlı bir YouTube kanalı bulamadım. Aklımda Haluk Tatar'ın videoları var. Oradan başlayacağım fakat sizden kurs adı vs istemek yerine, rahatça konuşabilme, anlayabilme düzeyine gelinceye kadar nelere dikkat etmeliyim? Bunu sormak istedim. Bana vereceğiniz taktikler nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben direk söyleyeyim bende böyle İngilizce öğrendim ve yabancılarla rahat konuşabiliyorum ama grammarım kötü.

Oyun oynarken yabancılarla oyna onlar İngilizce konuşursa git Google çeviriden anlamını bul sonra sen İngilizce kelimeyi Türkçe kelimeye çevirerek ona yaz(anlamını bilmiyorsan) böyle böyle aklında kalıyor o kelimeler.

Herkesin öğrenme ve anlama yetisi farklılık gösterir. Fakat naçizane tavsiyem önce az da olsa grammer öğrenip sonrasında İngilizce diyalogların geçtiği oyunlar oynamanız eğer oynamıyorsanız da dizi, film, video izlemeniz.

Hocam eğer istanbuldaysanız ismek kursları var onlara gidebilirsiniz YouTube üzerinden öğrenimi zor olur diye düşünüyorum açıkçası benim yabancı dille aram iyidir oyun oynarken İngiliz'lerle konuşmak için translate kullanıyordum sonra alışkanlık haline geldi ve ingilizcem gelişti.

Geri
Yukarı